Sürücü Tarafı Emniyet Kemeri Sorunu

Showalie

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Dostlar ;

Aracım Opel Corsa D sürücü emniyet kemeri sürekli ikaz veriyor.Tokanın tam oturmadığını keşfettim.Sağa sola oynatınca susuyor fakat en ufak hareketimde tokada hareket ettiği için ötmeye başlıyor.Tüplü olduğu için çok pahalı sadece tokayı değiştirebiliyormuyuz ? Deneyimleyen yada bilgisi olan biri cevap verirse sevinirim.İyi günler.

Kimse bu sorunu yaşamıyor anlaşılan.Güncel..

Sizin sorun tokada değil bence kilitte tokanın aşınma izi var mı

Koltuğun altındaki ağırlık sensörlerinde sıkıntı yoksa tokanın içi sökülüp bakılabilir...Bir oto elektirikçiye baktırmakta fayda var...

aynı sorun bendede var sadece toka bulamadım hiç bir yerde diğeride çok pahalı

Yardimci olabilir
Screenshot_2023-07-01-14-21-54-597_com.min.car.jpg

Tekrar selamlar.

Sorunu çözdük.Bir oto elektrikçiye gittim tokayı dağıtmak istemedi.Koltuk altındaki soketten 1 kabloyu çıkardı ve sustu.Tek sorunun emniyet kemerinin tüpünün patlamaması olabilir dedi (Ki zaten çoğu araçta tüplü deil) artık o gıcık sesten kurtuldum.Teşekkürler.

Bugün böyle bir video buldum bir göz atabilirsiniz

Tekrar selamlar.

Sorunu çözdük.Bir oto elektrikçiye gittim tokayı dağıtmak istemedi.Koltuk altındaki soketten 1 kabloyu çıkardı ve sustu.Tek sorunun emniyet kemerinin tüpünün patlamaması olabilir dedi (Ki zaten çoğu araçta tüplü deil) artık o gıcık sesten kurtuldum.Teşekkürler.
Kemer gerici ve hava yastığı bilrlikte çalışan sistemlerdir. Gerici patlamayacak şekilde bir işlem olmuşsa hava yastığı sisteminin arıza vermesi lazım göstergede hava yastığı lambası yandı mı?

Geri
Üst Alt