yardım......corsa c bagaj su alıyor

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar, 2004 corsa c bagajı su alıyor. Nerden aldığını bulamadım. Stenpe boşluğu 3-4 cm su dolu idi, tıpası kapalıymış onu açtım şimdilik ama kış geldi sorunun kaynağını bulmam lazım. Tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.....

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ilk aklıma gelen bagaj fitilleri :s

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim emektarın da (aşırı yağışlarda) bagajına su giriyor. Yazın şüphelendiğim bir yer vardı, orayı elden geçirdik ama gene var. Şimdi geriye bir tek arka cam kaldı. Kuru bir havada camı komple söktürüp yeniden silikonlatmayı düşünüyorum. Suyun giriş yerini lokal olmasa da bölgesel olarak tahmin ederseniz sonuca daha kolay gidersiniz. Mesela bagajın içerisine arka çamurlukların üst, arka ve yan kısımlarına kuru bezler yerleştirin. Bu arka camdan veya arka kelebek camlarından su girip girmediği belirler. Stopların alt kısımlarına konan kuru bezlerde size yardımcı olur. Fitillerden su girdiğine dair bir şüphe varsa fitillerin iç yan kısmına kendinden yapışkanlı sünger yapıştırarak süngerin ıslanıp ıslanmadığını takip edebilirsiniz. Bir de ben LPG kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlardan LPG deposunun üzerinin bu havalarda terlediğini duymuştum.

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Savaş bey, öneriniz çok mantıklı...hemen deneyeceğim...ıslaklık bagajın en arkasında yoğunlaşıyor, sanırım bu bölgeden kaynaklanıyor sorun...herkese selamlar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende aynı sorun vardı.arka davlımbazda ufak bi delik oluşmuş.lastik döndükçe suyu içeri atıuormuş bulana kadar canım çıkmıştı

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka Lambalarin arasindanda alir. yani lastikleri kaymistir yada delinmistir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arka Lambalarin arasindanda alir. yani lastikleri kaymistir yada delinmistir.
O nedenle stopların da altına bez konmalı dedim. Buralardaki lastik contalar kolay deforme olabiliyor.

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler arkadaslar, tecrube baska birsey iste....forumumuz cok basarili bence, onemli olan sorunun cozumu degil kisiler arasi bilgi paylasimi ve yardim etme cabasidir....aksine dusunen ve foruma yapici olmayan elestiri yapanlari kiniyorum.....saygilar