volan volan volan

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
başlık bizim çocukluğumuz çizgi filmlerinden voltran gibi oldu ama öyle napalım.Bu gün aracımın volan değişim için servise bıraktım.Araştırmalarımda CDTI astra H lerde 100 binden sonra volanın arıza yapma olasılığı çok çok yüksek.Bizde değiştireceğiz tabi ki baskı balata yaklaşık 10 bin km. önce değiştiği için ona gerek yok ama hazır şanzıman aşağı inmişken kontrol edilecek tabi ki.tekrardan kendime geçmiş olsun.Keyifli sürüşler

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyıde usta senn aracın kac km de?
neden baskı degısırken volan degıstrılmemıs ?
sanzuman sadece volan ıcın mı ındırıldı ?

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki iş olmuş, baskı balata değişirken volanı da değiştirsen daha az masraf olurdu.baskı balatayı da aynı yerde mi değiştirdin??

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sanırım araba 2. El ondan dolayı satın aldiginiz arkadas uyanıklık yapıp zaten satacam ne diye 1000 tl vereyim volana demiş , yanlış anlamadım demi :)

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
araba yaklaşık 5 yıldır bende.servis arkadaş olduğu için ekstra bir masraf söz konusu değil.araç şu an 116 binde.değişmese bile olur dedi ama aracı değiştirmeyi düşünmüyorum uzun süre binmeyi düşündüğüm için değiştirmeye karar verdim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
araba yaklaşık 5 yıldır bende.servis arkadaş olduğu için ekstra bir masraf söz konusu değil.araç şu an 116 binde.değişmese bile olur dedi ama aracı değiştirmeyi düşünmüyorum uzun süre binmeyi düşündüğüm için değiştirmeye karar verdim.

Yanlış teşhis yapmışim ...

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis tanıdıksa tamam ozaman:)) ama gene de iki iş olmuş keşke baskı balata ile birlikte değişseymiş.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
baskı balata değişme tam düğün vaktiydi o kadar masrafın üstüne bir de volan yemedi kısaca :)