Vectra B Gaz Teli Sorunu

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, geçen haftasonu aracı a dan z ye bakıma soktum. sanırım usta biraz zorladı ve gaz telinin kelebeğe geçen misket gibi yeri genişlemiş ve çok ani frenlerde çıkıyor yerinden, pedal boşa çıkıyor. Durup kaputu açıyorum gaz telini takıyorum ama çok kolay çıkıp takılıyor. Bunu değiştirmeden nasıl tamir edebilim? bi fikriniz varmı bu konuda ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1. Araç üzerindeyken pense ile inceden sık, Kırılma ihtimali de var. Kırılırsa bi adet
pr_01_2298_max.jpg

alacan. 20 lira yan sanayiisi. Mafsallı olmasa civata sabitleyicisi sür diyecem ama oynak olması lazım. Arkadan Plastik kelepçe de sıkabilir.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
kelepçe sıkılabilirasında abi ama motora yakın ya ısınıp eriyip oraları mahfedebilir plastik. yumuşak tel ile sabitlenebilir gibi geliyor ama bilmiyorum emin olamıyorum

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ustan takılan parçanın ucundaki tel segmanı takmamıs. taksa oradan o tel asla çıkmaz.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
o bahsettiğin şey tam olarak nasıl bişe ethem abi ? ondan temin edebilirim.. yada aynı işi yapacak bişe bulabilirm

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
üzerinde küçük bir delik var ve içerisine tel segman takılıyor,sekman yoksa yerinden çıkar....

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sanmam ya bir usta unutur mu o segmanı, hiç aklıma gelmezdi.