Varta Akü 3 sene dayandı, yine değiştirdim

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımın Orijinal GM aküsü 5 sene dayanmıştı. 2017'de Varta 60 Amper alçak tip akü takıldı, Dün sabah işe gitmek için arabayı çalıştırmak istediğimde gösterge panelinde dahi ışık yoktu ve marşta ses yoktu. Tabiri caizse hiç belirti vermeden yolda (evde) kalmış oldum..

Dün akşam bir serviste 480 TL'ye Varta 60 Amper D59 Alçak tip akü takıldı.

Sorum bu akü değiştirme biraz fazla sık gibi geliyor. Artık arabada kısa süreli duruşlarda kontak kapalıyken müzik de dinlemekten soğudum bu yüzden...

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Mutlu Akü SFB Series2 72 Amper Haziran 2018'de takıldı. Varta olsun istemiştim ama memlekette gafil avlandığım için usta bunu taktı bakalım bu ne kadar gidecek.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Mutlu Akü SFB Series2 72 Amper Haziran 2018'de takıldı. Varta olsun istemiştim ama memlekette gafil avlandığım için usta bunu taktı bakalım bu ne kadar gidecek.
Umarım benimkinden uzun gider üstad. Benim asıl canımı sıkan hiç belirti vermeden bir anda bitmiş olması.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracımın Orijinal GM aküsü 5 sene dayanmıştı. 2017'de Varta 60 Amper alçak tip akü takıldı, Dün sabah işe gitmek için arabayı çalıştırmak istediğimde gösterge panelinde dahi ışık yoktu ve marşta ses yoktu. Tabiri caizse hiç belirti vermeden yolda (evde) kalmış oldum..

Sorum bu akü değiştirme biraz fazla sık gibi geliyor. Artık arabada kısa süreli duruşlarda kontak kapalıyken müzik de dinlemekten soğudum bu yüzden...
Aracınızı sık sık kullanıyormusunuz ? Eğer aracınız uzun süre yatmıyorsa,bir yerlerinde aküyü çeken kaçak veya ekstradan bağlanmış bir parça olabilir..

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracımı hemen her gün kullanırım. Normal teyp yerine sonradan takılan multimedya sistemi var 6 yıldır ama kontağı kapatınca açık kalmıyor çünkü araç tüm elektriği zaten kesiyor gerek teyp gerekse çakmaklık kapanıyor. Bir oto elektrikçiye kaçak kontrolü de yaptıracağım. Aklımda soru işareti kalmasın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Sorum bu akü değiştirme biraz fazla sık gibi
Aracımı hemen her gün kullanırım. Normal teyp yerine sonradan takılan multimedya sistemi var 6 yıldır ama kontağı kapatınca açık kalmıyor çünkü araç tüm elektriği zaten kesiyor gerek teyp gerekse çakmaklık kapanıyor. Bir oto elektrikçiye kaçak kontrolü de yaptıracağım. Aklımda soru işareti kalmasın
Evet birden elektrik keşmekeşi lazım önceden bildirir sabahları marş zayıf basar örnek

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Haziran 2018de taktırdığım mutlu akü sfb series 2 72 amperlik akü Haziran 2021ye kadar yani tam olarak 3 yıl dayandı. Önce ekranda akü tasarruf modu etkin uyarısı verdi, tık deyip marş basan araba geç marş basmaya, ekran karartmaya, camlar kumandadan indirememe, hata kodu vermeler vs. gibi şeyler yaptı. Kontak kapalı 10.5 v çıktı.
Arabanın üzerinden çıkan Varta'ya dönüş yaptım bu sefer. Arabanın ilk aküsü 6 yıl götürdü. Olur da arabayı satmazsam bunu da yazarım ne kadar götürdü diye.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Haziran 2018de taktırdığım mutlu akü sfb series 2 72 amperlik akü Haziran 2021ye kadar yani tam olarak 3 yıl dayandı. Önce ekranda akü tasarruf modu etkin uyarısı verdi, tık deyip marş basan araba geç marş basmaya, ekran karartmaya, camlar kumandadan indirememe, hata kodu vermeler vs. gibi şeyler yaptı. Kontak kapalı 10.5 v çıktı.
Arabanın üzerinden çıkan Varta'ya dönüş yaptım bu sefer. Arabanın ilk aküsü 6 yıl götürdü. Olur da arabayı satmazsam bunu da yazarım ne kadar götürdü diye.
Bende yeni varta aldım 2 Ay oldu geçen gün kontak kapalı ölçüm yaptım 10.1 çıktı.. Sordum aldığım yere normaldir kontak çalınca çok daha yükselir falan dedi. BU değer bence sıfır bir akü için sorun değil mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gm aküler çok uzun gidiyor ama 2 3 misli fiyatına bir 60 amper akü

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Gm aküler çok uzun gidiyor ama 2 3 misli fiyatına bir 60 amper akü
Kaan benim akü 2 /3 Ay oldu varta akü sıfır aldım.. Aldığımda da böyle çalıştırıp ölçtüm yapmıştık 12.4 falan çıktımışti adam yeni akü sen gidince şarj olur falan dedi ama hep içimede kuşku vardı ve böyle sorun yaratacak birşeyde yaşamadım hiç BU sürede ama CUMA GÜNÜ yok üzeri yine aynı yere gidip ölç dedim araba çalışmıyorken ölçtü 10.1 çıktı.. Normal dedi sorun yok dedi bende hani tam bilmediğim için ve arabada da böyle sorun yok diye yine tamam dedim ama şuan nettende baktım BU değer çok düşük en az 12.3 ve üzeri olması gerekir çalışmayan arabada.. Pazartesi ilk işim onu değiştirmek olacak.. Dürüst insan yok artık bende BU sefer tam değeri bulana kadar gerekirse oradaki tüm varta aküleri bağlayıp ölçüm yapacağım en iyisini alıp çıkarım