Sogutucu kapağının açık kalması

Serkan Ünlü

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayırli sabahlar hayırli cumalar cümleten. Bu sabah aracımı çaliştirmadan bir miktar su ekledim sogutucuya kapağını kapatmayı unutmuşun trafikde ilerlerken araçdan buhar çıkmaya başladı sogutucu eksik diye uyarı verdi yaklaşık 7 km gittim hemen saga çekip kontrol ettigimde su kalmadigini fark ettim kapakda motorun üstünde duruyor çok şükür düşmemiş suyunu ekledim kapattım tekrardan şimdilik de bır sıkıntı görünmüyor bir sıkıntı olur mu acaba ?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
soğutma suyu azaldığı için motor ısınır. bu esnada sıcaklık çok artar ve contaların dayanacağı son sınırı test eder. siz tam o esnada durdunuz ve su eklediyseniz bence sorun yok. ama sınırı geçtiyse geçmiş olsun.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayırli sabahlar hayırli cumalar cümleten. Bu sabah aracımı çaliştirmadan bir miktar su ekledim sogutucuya kapağını kapatmayı unutmuşun trafikde ilerlerken araçdan buhar çıkmaya başladı sogutucu eksik diye uyarı verdi yaklaşık 7 km gittim hemen saga çekip kontrol ettigimde su kalmadigini fark ettim kapakda motorun üstünde duruyor çok şükür düşmemiş suyunu ekledim kapattım tekrardan şimdilik de bır sıkıntı görünmüyor bir sıkıntı olur mu acaba ?
Zamanında müdehale ettiğiniz için birşey olmaz...Zaten radyatörde ve borularda illaki su kalmıştır...Hareret göstergeside sanırım yükselmemiş...Sıkıntı olmaz...Merak etmeyin..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Conta kolay kolay yakmaz havalarda biraz serin zaten aracınızı takip edin performans sorun olursa duman atma olursa çözüm ararsınız