soguk motor arızası

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dün şöyle bişi başıma geldi bilgisi olan varsa yazarsa sorunu sevinirim dün öglen yolacıktım kdz eregliden istanbula akçakocaya kadar herşey normaldi yolun sonrasında düzceye dogru cıkarken birden motor arıza ışıgı yandı sarı araba simgesi ve ortada anahtar ikazı baktım motor sıcaklıgı -40 diyor 59 kadar iniyor hararet sonra arıza ikazı yakıyor biraz devirli sürünce yükseliyor sonra normale dönüyor sıcaklık istanbula gelene kadar 80 aşmadı sıcaklık sizce neden böyle bir arıza verdi ama sonra hararet artınca yok oldu bilgisi olan varmı şimiden teşekkür ederim cvplar için

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben gittiğiniz güzergahı bazı dönemlerde ayda 1-2 sefer gidiyorum. Bolu-Düzce arası kış aylarında daha soğuk oluyor. Bununla alakalı bir durum olabilir. Ama siz yinede antifriz vs. kontrol ettirin kış bakımı yapılmadıysa ilerleyen süreçte sorun yaratabilir

• Beğen
Tepkiler: ihsanergin

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben gittiğiniz güzergahı bazı dönemlerde ayda 1-2 sefer gidiyorum. Bolu-Düzce arası kış aylarında daha soğuk oluyor. Bununla alakalı bir durum olabilir. Ama siz yinede antifriz vs. kontrol ettirin kış bakımı yapılmadıysa ilerleyen süreçte sorun yaratabilir
cok soguktu eregliden akçakocaya kadar herşey normal geldim düzceye cıkana kadar oldu bir daha olmadı ama dehşet soguk vardı dışarda otobana cıkınca herşey normale döndü hararet 80 di birdaha 59 gibi bir degere inmedi

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
cok soguktu eregliden akçakocaya kadar herşey normal geldim düzceye cıkana kadar oldu bir daha olmadı ama dehşet soguk vardı dışarda otobana cıkınca herşey normale döndü hararet 80 di birdaha 59 gibi bir degere inmedi

Bence normal hava durumundan dolayıdır. Ama garantiye alın siz gene antifiriz derecesini falan kontrol ettirin ne olur ne olmaz.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat bozulmuş açık kalıyor

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
termostat açık kalmıştır yada yarı açık kalmıştır kapanmıyor.,
devirli kullanınca hararetin yükselmesi basmayınca azalmasının başlıca sebebi budur.
su devamlı dolaşıyor motorda

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sürekli soğuk suda motor için zararlı

• Beğen

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
eger öyle is hocam nekadar bir masraf olur
aracınızın modelini bilemediğim için şu kadar olur diyemem
internetten parça fiyatına bakabilirsiniz işçiliği zor olan bir parça değil hocam

• Beğen
Tepkiler: Kaan.