Şasi no üzerinden aracın önceki servis kayıtlarını bulmak

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Sorunum için en uygun başlığın burası olduğunu zannediyorum. Aracım Opel deil tabi ki ancak her araçta yaşanabilecek türde bir sorun:

Aracımın ilk sahibi ~90bin km'de satarken aracın servis / bakım kayıtları vs. vermemiş 2. sahibine ve ben 3. sahibi olarak elimde aracın o döneme ait hiçbir servis bilgisi yok.

Araç şu anda 119bin km'de

Aracın uzun dönemli bakımları örneğin şanzuman yağı, diferansiyel yağı gibi değişmiş mi bilmiyorum. Tamam şanzuman yağını ben değiştim. Ancak diferansiyel yağı bilmiyorum. Yada aracın ateşleme bobinleri 119bin km'lik mi, yoksa ilk sahibi 80bin'de yeniledi mi? Bir sürü soru işareti.

Aracın ilk sahibinin ruhsat fotokopisi var elimde, üstünde İsim Soyad TC Kimlik No ve Ruhsat Adresi (İstanbul Beylikdüzü Dereağzı Mh.) yazıo ancak tel no yazılı değil, 118 80'den aradım, Beylikdüzünden 2 no verdiler, isim benzerliği çıktı. TC Kimlik No'dan cep tel no öğrenme imkanım olsa nokta vuruş bulacağım ilk sahibini ancak öyle imkana sahip değiliz galiba, Emniyetten müdür arkadaşımız falan olması gerekli herhalde!

Neyse, fakat aracın şasi no'su üzerinden gidilebilir olmalı. Şasi no ruhsatta yazan, o şasiye İstanbul'da hangi servisler bakım yapmış, onu aramanın kolay yalu var mıdır, nasıldır. Tavsiyesi olan varsa bekliyorum, saygılar.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisinde kaydı bulunmuyorsa, sanayi gibi biryerde normal tamircilere yaptırılmış olabilir bu durumda bulman zor gibi duruyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortacı tanıdığınız varsa mutlaka ilk sahibinni bir arabası falan vardır ordan bulabilirsiniz belki...

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sigortacıya uğrayarak sormak galiba en pratiği. sigortacı tanıdığım yok fakat zorunlu taşıt sigortamı yıllardır aynı yere yapıyorum (Ergo) oraya bir uğrayıp soracağım şunu...