Sag on tekerden metal surtmesi sesi geliyor ve jant asiri isiniyor

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön tekerlerden metalin metale sürtmesi gibi ses geliyordu, tamirciye götürdüm, disk ve balataları değiştirdiler, şimdi yaklaşık 10 km yol aldıktan sonra ses yine geliyor (on tekerlerden), ve özellikle sag on aşırı ısınmış, o kadar ısınmış ki çamurluk dahi yanıyor neredeyse. ( Bu arada ses gelmeye devam edince yetkili servise götürdüm, değişen diskler ve balataları orijinal değilse ondan olabilir dediler.)
Başına gelen, yardımcı olmak isteyenlerin fikirlerini bekliyorum, herkese teşekkürler şimdiden.

Mustafa271

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön tekerlerden metalin metale sürtmesi gibi ses geliyordu, tamirciye götürdüm, disk ve balataları değiştirdiler, şimdi yaklaşık 10 km yol aldıktan sonra ses yine geliyor (on tekerlerden), ve özellikle sag on aşırı ısınmış, o kadar ısınmış ki çamurluk dahi yanıyor neredeyse. ( Bu arada ses gelmeye devam edince yetkili servise götürdüm, değişen diskler ve balataları orijinal değilse ondan olabilir dediler.)
Başına gelen, yardımcı olmak isteyenlerin fikirlerini bekliyorum, herkese teşekkürler şimdiden.
Bu arada aracım 2017 astra j kasa

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınızın sağ önden kriko ile kaldırın, vites boştayken tekerleği döndürmeye çalışın, sorunsuz dönüyorsa herşey yolunda demektir. Dönüşte problem varsa öncelikle balatalar sonrasında porya dediğimiz rulmanlar kontrol edilmelidir.

• Beğen
Tepkiler: smihci

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam ayni sesi bende duymustum.servise gittim hic bir sey bilmedigim icin.orada bana jantin ic kismindaki saça taş sıkısmıs onu cikarttik dediler.sonrada bir daha ses duymadim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Disk ısındığına göre fren balatalarını harekete geçiren pistonda sıkıntı vardır. Frene basıldığında bu pistonlar sayesinde balatalar diske baskı yapar, fren bırakıldığında pistonlar eski yerlerine geri dönerek baskı ortadan kalkar.