aaa

C

candost

Bilgi Girilmemiş
aaa

Moderatörün son düzenlenenleri:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabayı LPG'de çalıştırmayı denediniz mi? Benzer sorunu LPG'li Kango aracımda yaşadım, araç LPG'de daha kolay çalışınca benzinin depoya geri kaçtığını düşünerek benzin pompasını yenileyince durum düzeldi Yalnız şöyle bir durum var, bu mevsimde Kastamonu sabahları bayağı soğuk olur. Soğuk motorda araçlar LPG'de geç çalışacağından bu test biraz yanıltıcı olabilir. Bu testi kapalı bir ortamda yapmanızı tavsiye ederim.
Evin emektarı olan 32 yaşındaki Vectra'nın (LPG'siz) sabahları ilk marştaki çalışma süresi eskiye oranla biraz uzun oluyor, diğer çalışmalarda sorun yok. Ben bu durumu biraz arabanın yaşına biraz da orijinal olmayan benzin pompasına veriyorum. İzmir'de orijinal diye bosch marka benzin pompası aldım ama bence orijinal bir ürün değildi.

C

candost

Bilgi Girilmemiş
aaa

Moderatörün son düzenlenenleri:

SonerKıyan

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Aracım 2013 model opel astra h, benzinli ve lpg'li. Sabahları marşa bastığımda araba tam çalışacakmış gibi oluyor, arkasından sanki bir şey takılı kalmış gibi bir ses veriyor ve gaza basmadan çalışmıyor. Belli bir süre kullandıktan sonra akşama kadar tüm marşlar sorunsuz, araba tek seferde çalışıyor. Lpg regülatöründen kaynaklandığını düşünerek, lpg'nin vanasını kapatıp sigortasını çıkarttık ve yaklaşık iki hafta hep benzinde kullandım fakat sorun devam etti. Lpg ustası manifolda giden gaz hortumunu söktü birkaç gün öyle denedim yine çözülmedi. Marş motoru söküldü, temiz çıktı. Bugün de gaza basmadan deneyeyim, bakayım kaç marşta çalışacak dedim, araba uğraşarak bir şekilde çalıştı fakat bu sefer de motorda aşırı titreme oluştu ve ben gaz vermeden titreme düzelmedi. Bu arada araba 100 binde ve subaplar sıktığı için yeni değişim yapıldı. Bahsettiğim sorun subaplar değişmeden önce de vardı fakat son zamanlarda iyice rahatsızlık verici boyutlara ulaştı.

Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Merhaba, bende benzer bi sorun var. Aracım 2003 Corsa Eco club 1.0 motor. Aracımın önce LPG gostergersi gitti ışıkları sondu ertesi gün lpg ustsına götürdüm göstergeyi değiştirdi bakımı yapılmamış dedi LPG filtresini degiştirdi. Sonra aynı günün akşamı araba kontago çevirdiğimde şiddetli bir titreme ve sarsıntıyla çalıştı gaz verince sarsıntı azaldı bi gün sonra araba aynı sekilde sarsıntılı çalışıp devir hızla düşerek stop etti bir kaç denemeden sonra çalıştı üç beş km gitti sonra dönüşte bu sefer çok zor çalıştı iki metre sarsıntılı bi şekilde çalışıp stop ediyordu devir hızla dusuyordu. Eve kadar götürüyyüm diye ugrastıö kırmızı işikta stop etti. Çalıştırıyım derken kontak anahtarında dişliyi kırdım boşa dönmeye başladı kontak anahtarı bütün arıza lambaları yandı ... Çekiciyle otoelektrikçiye bıraktım. Op otoelektrıkçi kontağı halletti ama diğer sorunu çözemedi çunkü benzinde sorunsuz çalışmış araba. LPG ciye de götürdum akü zayıfladığı için çıkarıp takmışlardı yeniden bilgisayara takıp ayar yaptılar. LPG ile ilgisi yok dediler. Ama hala aynı sorunu veriyor LPG yi kpatıp benzinde kullanınca da aynı hatayı veriyor. İlk çalıştırmada titreşim ve sarsıntıya çalışıyor ... Gaza basınca gidiyor ama bazen hemen stop ediyor...uzun yola cıkacam ama yolda bozulur diye korkuyorum...havalardan mı kaynaklı?? Havalar güzelken bişi yoktu ..

SonerKıyan

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Merhaba, yakın vakitte bende de stop etme sorunu vardı. Arabayı ilk çalıştırdığımda eğer birkaç dakika bekleyip ısıtmazsam, yola çıktıktan kısa süre sonra, vites küçültmek için debriyaja bastığımda ve yavaşladığımda bir sürü gösterge lambası bir arada yanıp arkasından da stop ediyordu. Bazen tam stop etmek üzereyken hızla debriyajdan ayağımı çekip gaza yüklenirsem, stop etmeden kurtarabiliyordum durumu. Çok usta dolaştım, En sonunda subapların sıktığını ve daha çok lpg'den kaynaklandığını öğrendim. Neticede subaplar değişti ve çok şükür stop etme sorunum düzeldi. Sizinki de sanki subaplardan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Buna ek olarak, bu gibi sorunları yaşayanların daha çok krank devir sensörüne ve bobine işaret ettiklerini fark ettim. Aslında bulunduğum yerde yetkili servis olsa daha iyi teşhis koyarlar gibi geliyor ama maalesef koşullar buna müsaade etmiyor

SonerKıyan

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yarın özel bir opel servisine götürüp söylediklerinizi de iletecem tamircilere ... İnsallah kaale alırlar...

Engees

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bizimde kışın gaz vermeden çalışmıyordu ateşleme bobini ve bujiler değişti düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: SonerKıyan