Rölantide gelen tıkırtı sesi, dikiş makinesi gibi (videolu)

• Konuyu başlatan burakabali
  • Başlangıç tarihi
B

burakabali

Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Aracımı da yeni aldım sayılır. 1.3 dizel
Konuya gelirsek, Bu ses içerden malesef duyulmuyor. Motorda Sıcak soğuk ayrımı olduğunu sanmıyorum. Gaza bastığımda ses ya kesiliyor ya da motorun sesi, bu sesi bastırıyor. Her şekilde geliyor gibi.
Sesin, Motor bloğunun arka alt kısımlarından geldiğini düşündüğüm için kamerayı da oraya yönelttim.
Ankara’da öğretmenlik yapıyorum. Arıza hakkındaki fikirlerinizden sonra önerdiğiniz bir servisi de eklemenizi rica ederim. Hayırlı günler herkese

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egr den bu uzun süredir manifold temizlemediyse temizlet egr yi de düzelmesi lazım

B

burakabali

Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim inşallah ankarada dürüst bir usta bulurum arıyorum var mı fikriniz

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknisyen değilim ama gördüğüm kadarı ile eğer valfının olgu kısımdaki egr nin açılıp kapatmaya yarayan itenek yada piston tıkırdıyor arıza olsa motor sarı lambayı yakardı tahminimce mekanik olan itenekte ufak bi sıkıntı var yerine tam oturmamış olabilir gevşek yada girdiği yerde aşınma vs gibi bir problem ses ondan geliyor örnek resim ekliyorum parçayı görürsün siyah uzun olan kısım titreşim yapıyor yerinden çıkarsa arıza yaktırır çekiş düşer araçta

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
teknisyen değilim ama gördüğüm kadarı ile eğer valfının olgu kısımdaki egr nin açılıp kapatmaya yarayan itenek yada piston tıkırdıyor arıza olsa motor sarı lambayı yakardı tahminimce mekanik olan itenekte ufak bi sıkıntı var yerine tam oturmamış olabilir gevşek yada girdiği yerde aşınma vs gibi bir problem ses ondan geliyor örnek resim ekliyorum parçayı görürsün siyah uzun olan kısım titreşim yapıyor yerinden çıkarsa arıza yaktırır çekiş düşer araçta

O parca zamanla egzoz gazı ile takanıyor ve zor acilip kapanmaya basliyor

B

burakabali

Bilgi Girilmemiş
Evet abi şimdi kontrol ettim. Bahsettiğiniz parçayı detaylıca çektim. Buradan net anlaşılıyor
Çok teşekkür ediyorum. Ben derhal bir usta bulup manifold ve egr sistemini tazeleyeyim. Ek olarak zırt pırt lamba arızası veriyor. Değiştiriyorum kesiliyor sonra tekrar veriyor. Anlamadım gitti.

Moderatörün son düzenlenenleri:

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Aracımı da yeni aldım sayılır. 1.3 dizel
Konuya gelirsek, Bu ses içerden malesef duyulmuyor. Motorda Sıcak soğuk ayrımı olduğunu sanmıyorum. Gaza bastığımda ses ya kesiliyor ya da motorun sesi, bu sesi bastırıyor. Her şekilde geliyor gibi.
Sesin, Motor bloğunun arka alt kısımlarından geldiğini düşündüğüm için kamerayı da oraya yönelttim.
Ankara’da öğretmenlik yapıyorum. Arıza hakkındaki fikirlerinizden sonra önerdiğiniz bir servisi de eklemenizi rica ederim. Hayırlı günler herkese

bu sesin birebir aynısı şarj dinamosunun rulmanı (kasnağı da deniyordu galiba) bozulduğunda gelmişti bende bilginiz olsun

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu sesin birebir aynısı şarj dinamosunun rulmanı (kasnağı da deniyordu galiba) bozulduğunda gelmişti bende bilginiz olsun
Aynen gelir

• Beğen
Tepkiler: caulerpa