Orjinal Alarm, Okida Alarm

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı satın aldığım Opel yetkili bayisi/servisi araca Okida marka alarm takıyoruz diyor. Biraz araştırınca Okida'nın Türkiye'de üretilen ve işçilik dahil Okida bayilerinde 150 TL'ye takılabilen bir ürün olduğunu öğrendim. Opel servisi 250 TL istiyor aynı ürün için. Ayrıca Okida'dan öğrendiğime göre Opel anahtarı ile çalışacak şekilde ayarlandığı taktirde alarmın bazı özelliklerinin kendi kumandası olmadığı için kullanılamadığını söylediler. Ayrıca kablolama yapılması gerektiği ve marşpiye altından kablo çekebilmek için kısmen sökmek gerektiğini söylediler.

Opel Club Card web sitesinde ise Opel tarafından tavsiye edilen MOP3 ve MOP4 model 2 adet alarm bulunuyor. Bu ürünü başka bir yetkili Opel servisinde 330 TL'ye buldum. En önemli özelliği CAN BUS sistemine bağlantı yapılarak monte edildiği için kablolama gerekmemesi. Ayrıca aracın beyni ile iletişim halinde çalışabildiği için herhangi bir durumda tüm sistemi kilitleyebiliyormuş.

Fiyat olarak düşününce elbette çok pahalı bir fiyat 330 TL fakat fayda açısından bakınca daha mantıklı geliyor. Aracın hiç bir yeri sökülmüyor. Hatta siren için Opel'in vidalama yerini hazır olarak belirlediğini dahi belirttiler.

Yeni Opel kullanıcısı olarak sormak istediğim şudur; sizler nasıl yaptırdınız ? Tercihiniz ne oldu ? Ne tavsiye edersiniz?

Her iki alarmında web sitesi;

http://www.okida.com/tr/alto-tr.htm

http://www.opelclubcard.com/gmtaracaku.asp

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger senin yerinde olsaydim sifir arabamin hic bir yerini sokturmez orjinal opel takardim
simdi okida taktiracaksin orasini burasini desecekler arabanin kesip bicecekler En iyisi ORJINAL :D

Son düzenleme:

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu mop3 ve mop4 tamamen orjinal bağlantılı herşeyiyle tavsiye ederim

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben cenmax 922 takdırdım aracın anahtarıyla kumanda edebiliyorsun 100 usd montaj dahil..saygılar

birey111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam . konu bayağı geçmiş ama benim başıma yeni geldi. Opel Zafira var, Alarmdan sonra sağ sinyaller açık kalıyordu , daha sonra sol derken iksi birden yanık kaldı. Tamirci Alarmı söktü o bozulmuş. OKIDA auto alarm yazıyor. Göz ve siren duruyor. Sadece beyin bulabilir miyim? Yada aynı sokete uyumlu başka hangi alarm sistemi uyar? Ön camları kaldırıyordu. Hepsi takım olarak da olabilir. Teşekkür ederim.