Opel P170 veP304 hata

mtas93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler öncelikle opelim.nete yeni kaydoldum burdan herkesi selamlıyorum . 1.6 atiker gold lpg astra h 115beygir aracımda p170ve p304 hatalarını alıyorum hata koduna baktıgımda p170 yakıt tank birimi p304 4.silindir atesleme hatası çıkıyor herhangi bir devir kaybı yok 200km hıza kadr ulasıyorum ama dün hızlanırken 160dan sonra lamba yandı bu hatalar ortaya cıktı .Araç rölanti lpgde ilk calısırken az titreme yapıyo baska hic bi sorun yok lpg yada benzin normal seviyede yakıt tuketiyor.. Bu sorun neden kaynaklı olur vede İzmir ili içinde sağlam servis varmı yoksa Resmi servise mi götüreyim aracımı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler öncelikle opelim.nete yeni kaydoldum burdan herkesi selamlıyorum . 1.6 atiker gold lpg astra h 115beygir aracımda p170ve p304 hatalarını alıyorum hata koduna baktıgımda p170 yakıt tank birimi p304 4.silindir atesleme hatası çıkıyor herhangi bir devir kaybı yok 200km hıza kadr ulasıyorum ama dün hızlanırken 160dan sonra lamba yandı bu hatalar ortaya cıktı .Araç rölanti lpgde ilk calısırken az titreme yapıyo baska hic bi sorun yok lpg yada benzin normal seviyede yakıt tuketiyor.. Bu sorun neden kaynaklı olur vede İzmir ili içinde sağlam servis varmı yoksa Resmi servise mi götüreyim aracımı

muhtemelen lpg ayarı kaynaklı fakir karışımdır.hataları silidirp benzinde kullanın bi kaç gün sonra lpg ayarına gidin.tabi benzinde sorun çıkarmazsa...
eğer fakir karışımdan dolayı ise subapları yakar diye düşünüyorum...

mtas93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen lpg ayarı kaynaklı fakir karışımdır.hataları silidirp benzinde kullanın bi kaç gün sonra lpg ayarına gidin.tabi benzinde sorun çıkarmazsa...
eğer fakir karışımdan dolayı ise subapları yakar diye düşünüyorum...
Peki bunun için ilk opel servisine mi yoksa lpg taktırdıgım yere gideyim ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bunun için ilk opel servisine mi yoksa lpg taktırdıgım yere gideyim ?

önce hataları sildirmek için özel bir opel servisi yeterli olur. sonra benzinle gezip lpgciye

mtas93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun lpgciye götürdüm bastan ayar yaptı vede cokhafif tekleme oldugunu onlarda soyledi bujileri değiştirdik eğer aynı hatayı yaparsa atesleme bobini değiştirecek fiyat olarak buji 80tl atesleme bobini 230 tl alkaya opel servisi bornovada sagolsunlar cok ilgilendiler .p171 hatası ise yakıtın kötü olduğu için O2 sensöründe hata olarak görüyo dedi önemli bi hata olmadıgını daha iyi yerlerden gaz almamı söyledi.Herkese tskler böyle bi hatayla karsılasan arkadaslara ins yardımımız dokunur.