OPEL ASTRA YAĞ SOĞUTUCU YAĞ KAÇAĞI

ÜMİTKARACA54

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
WhatsApp Image 2022-11-17 at 13.46.28.jpeg

Merhabalar, 3 ay önce araç suya yağ karıştırdığı için komple yağ soğutucu ve termostat değişti. Son günlerde araçta resimde görüldüğü gibi yağ sızıntısı mevcut. Bis ustaya gösterdim. Usta yağ soğutucu conta takımından sızdırıyordur dedi. Zaten yeni komple soğutucu değişti. Komple soğutucu değişirken conta takımı değişmiyor mu? Sorun neden kaynaklı olabilir.

hsnsrbst

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba konu uzerinden epey zaman gecmis. Hangi marka yag sogutucu taktirmistiniz?

Vnbac

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sadece orling ve conta değişimi yaparak sorun düzelirmi acaba @hsnsrbst

hsnsrbst

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Sadece orling ve conta değişimi yaparak sorun düzelirmi acaba @hsnsrbst
ustaniz tanidik ise yag sogutucuyu sokup kontrol edin. Eger ki yagin gectigi kisimda herhangi bir catlak,deforma veya sizdirma yok ise. Sadece sogutucu kismini degistirmeniz yeterli olur. Sogutucu kismi tikali degi ise dahi degistirmenizi oneririm. Icerisi tipki kalorifer peteginin icerisi gibi yol yol oldugu icin asla ne kadar tikali veya tam olarak acik mi anlayamazsiniz. Toplamda 2 adet conta, 3 adet oring var. contanin birisi sogutucu ve yag tankinin arasinda digeri de yag kisminin motor govdesine yapisan kisminda. oringler de birisi sogutucuya giren metal hortumda, birisi yag kisminin bloga giren borusunun ucunda, digeri de yag su cikis borusunun yag sogutucuya giren kisminda.

Oringler deforme olmadiysa degistirmenize gerek yok fakat 2 contayi kesinlikle orjinalleriyle degistirin. Ben kale markanin yag sogutucusunun contalariyla orjinal contalari karsilastirdim. Kalenin contalari neredeyse yari yariya daha ince ve kalitesiz. Bu konuda bana guvenin asla orjinal contadan baska kullandirmayin. Kalenin contalari bugun sizdirmazsa elbet birgun kesin sizdirma yapar.

• Beğen
Tepkiler: Vnbac

Vnbac

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Soğutucu kısmı dediğiniz yer neresi kalorifer peteğine benzeyen kısımmı ben sadece contaları ve oringleri değiştircem soğutucumda bildiğim kadarıyla çatlak vs yok @hsnsrbst

Vnbac

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Motor suyuna yağ basma vs problemleri de yok sadece çok ufak yağ sızıntısı var oda ara ara koku yapıyor @hsnsrbst

hsnsrbst

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
iki parcadan olusuyor yag sogutucu. Birsinin icinden motor yagi diger parcadan da antifirizli su geciyor. Ikisinin arasinda conta var.

• Beğen

hsnsrbst

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Yag sogutucuyu sokmeden kacagin nereden oldugunu anlayamazsiniz. Sokup bakin ona gore karar verin

• Beğen

Vnbac

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tamam teşekkürle umarım sadece conta ve oringlerle düzelecek bi sorundur @hsnsrbst

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fotoğraftaki gibi kaçak egzoz üzerine geliyorsa aksatmadan yaptırın yoksa alev alma riski var şu durumda

• Beğen