Opel astra j rolanti bozukluğu

erhan57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler arkadaşlar.
J kasa 2014 dizel manuel aracım aabahları veya araç motoru soğukken rolanti dalgalanması oluyor stop etmiyor lakin ısınana kadar 8 bin 5 bin arası anlık hareket ediyor motor ısındıktan sonra hiç bir problem yok saat gibi çalışıyor. Rolanti hareketinde normal olarak motor seside değişiyor rolantiye eş zamanlı olarak vuruyormuş gibi başına gelen arkadaşlar varmı bu gibi durum veya durum hakkında bilgisi olan varmıdır teşekkürler birde yakıt temizleyicisi alıp uzun yol yap dediler onuda yaptım çözüm olmadı

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
sensorlerinizi bi temizletin

Volki006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler arkadaşlar.
J kasa 2014 dizel manuel aracım aabahları veya araç motoru soğukken rolanti dalgalanması oluyor stop etmiyor lakin ısınana kadar 8 bin 5 bin arası anlık hareket ediyor motor ısındıktan sonra hiç bir problem yok saat gibi çalışıyor. Rolanti hareketinde normal olarak motor seside değişiyor rolantiye eş zamanlı olarak vuruyormuş gibi başına gelen arkadaşlar varmı bu gibi durum veya durum hakkında bilgisi olan varmıdır teşekkürler birde yakıt temizleyicisi alıp uzun yol yap dediler onuda yaptım çözüm olmadı
Merhaba benim araçta aynı model Arza olarak birebir aracın arzası gideildimi bilgi verebilirmisiniz

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu motorda bu sorunu yaşayan birçok insan var. Çözebildiniz mi ben de merak ediyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Rölanti sorunum ara ara devam ediyor. Ancak bugün akşam ilginç bir durum oldu. Dış sıcaklık sensörü 18 derece gösteriyordu. Halbuki ki dışarısı 6 derece. Kontağı aç kapa yaptım düzelmedi. Rölanti dalgalanır az da olsa dedim ama çok da güzel çalışıyor. Zaten araç 16 17 derecelerde hiç rölanti sorunu çıkartmadı. Bu sensörlerle ilgili bir sorun var sanırım. Bu sorun rölantiyi etkiler mi? Bu bilgi araç ecusuna gidiyor mu? Ordan enjektörler falan? Çünkü benim sorunum genelde ara çalışmalarda yaşanıyor. Yani motor yarı sıcak ve dışarısı soğukken. Marşa basıp biraz ilerledim 8 dereceye düştü termometre. İlginç