opel astra h benzin gösterge F hatası

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günle. geçen gün hiç yapmadığım bir şey yaptım ve benzinde biraz ucuzken depoyu fulledim :) buraya kadar her şey normal fakat aracı hareket ettirip yola koyulduğumdan göstergenin full değil de sıfırda olduğunu farkettim orta teyp ekranında ise menzilde F yazıyordu yavaşlayıp aracı durdurup tekrar çalıştırayım dedim yavaşmalamaya başlayınca gazdan ayağımı her çekişimde yavaş yavaş ibrenin yükseldiğini gördüm ve F yazısı gitmişti sonra biraz gaza dokununca tekrar sıfırlandı. araç gayet normal çalışıyor hiç bir sıkıntı yok maşallah hatta. neyse bir iki gün binmedim araca bugün tekrar bindim yine aynı yolda normal gi,diyorum bazen sıfırlıyor ve F yazıyor teyp ekranında sonra kendiliğinden normale dönüp tekrar sıfırlıyor kendince. bu neden kaynaklanır ustalarım ne yapmalıyım ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
f yazarsa o parça arızalanmış demektir normalde ama siz akü başını bir çıkarın biraz bekleyin sonra takin ve deneyin ne olucak

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sanırım takılı kalıyor elinizden geliyor sa şamandırayı sökün ve temizleyin

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şamandıranın nasıl söküleceğini bilmiyorum maalesef ustam ya sıkıntıdan emin olsam sanayiye götürürüm ama depoda ful daha bide bi dünya masraf çıkmasından da korkuyorum. ama bu f yazısı sürekli yanmıyor bazen yanıyor gösterge 0'a geliyor hızlı şekilde bazende hiçbir problem yokmuş gibi oluyor full gösteriyor kmde gözüküyor menzilde. gaza biraz yüklenince oluyor onu farkettim sabah bide lpg ye alınca tekrar normale dönüyor lpg yi kapatınca belli bir süre sonra tekrar yapıyor sıkıntıyı

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şamandıranın nasıl söküleceğini bilmiyorum maalesef ustam ya sıkıntıdan emin olsam sanayiye götürürüm ama depoda ful daha bide bi dünya masraf çıkmasından da korkuyorum. ama bu f yazısı sürekli yanmıyor bazen yanıyor gösterge 0'a geliyor hızlı şekilde bazende hiçbir problem yokmuş gibi oluyor full gösteriyor kmde gözüküyor menzilde. gaza biraz yüklenince oluyor onu farkettim sabah bide lpg ye alınca tekrar normale dönüyor lpg yi kapatınca belli bir süre sonra tekrar yapıyor sıkıntıyı
lpg rölesinsen olma ihtimali var o zaman kesici var ise sonra ara ara yapması şamandıranın oluyon kısmı kirleniyor ondan olabilir tamirciye sokturmeyin sonra bir daha düzgün göstermez menzil ilk etapta akü başını bir çıkarın ve deneyin

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
eyvallah ustam deneyeceğim akü kutup başlarını

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
@kannn akü kutup başlarını söktüm fakat bi değişiklik olmadı. hata kodu varmı diye bakayım dedim ecn 046008 hatası aldım usta bu sanırım şamandırayla ilgili

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
P0460

Yakıt Depo Şamandırası Sensörü Devre Arızası
Motor Tesisatı Açık Devre--Yakıt Depo Şamandıra Sensörü-Motor Elektroniği

sensörü değiştirmek mi gerekir ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şamandıra tek satılmıyor elinizden geliyorsa arka koltuk altında sökün işlemi basit çıkarıp şamandıra kısmını kolonya pamuk ile temizleyin ve bu arada depoyuda temizlemiş olursun bunun ilk etapta kablolamaya bak kablo tesisatında soketine sonra depoyu açıp içerisine kablo tesisatına baktın sorun yok pompayı olduğu gibi yerinden alıp temizle ben yaptım ama çekmemiştim olurki elimize araç düşerse bilgilendiririm buradan