OPEL astra G tekleme

ugureser

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba uzun yıllardır 2000 yılından bu yana emektar Opelimiz sorunlarla boğuşuyor sorun şu arac boşta kusursuz çalışıyor fakat vites atip harekete geçtiğimiz de tekleme eksozdan ateş atma vs vs. Şeklinde yolda perişan ediyor.
Ilk başlangıçta arza şu şekilde başladı depo full iken araba fişek fakat araba yarım depoda teklemeye başlıyordu mümkün oldukca full gezdiğim için sorun oncelerde bukadar rahatsız etmiyordu şimdi fullde olsa olmasada gitmiyor ates atiyor eksozdan.

Arza gidermek için yapılanlar
Depo pompası değişti
Ekzantirik sensör değişti
Beyin kontrol edildi
Oksijen sensör değişti
Ateşleme bobini değişti
Bujiler değişti
Krank sensör değişti
Benzin rolesi değişti
Tesisat kablolari kontrol edildi
Sigortalar kontrol edildi
Akü değişti

Ama lanet sorun değişmedi

Bu gün test sürüşü esnasında birde vuruntu sensör hatası ekrana düştü onuda yarin denicem akiniza gelen baska birsey yada buna benzer birsey yasayan oldu mu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba uzun yıllardır 2000 yılından bu yana emektar Opelimiz sorunlarla boğuşuyor sorun şu arac boşta kusursuz çalışıyor fakat vites atip harekete geçtiğimiz de tekleme eksozdan ateş atma vs vs. Şeklinde yolda perişan ediyor.
Ilk başlangıçta arza şu şekilde başladı depo full iken araba fişek fakat araba yarım depoda teklemeye başlıyordu mümkün oldukca full gezdiğim için sorun oncelerde bukadar rahatsız etmiyordu şimdi fullde olsa olmasada gitmiyor ates atiyor eksozdan.

Arza gidermek için yapılanlar
Depo pompası değişti
Ekzantirik sensör değişti
Beyin kontrol edildi
Oksijen sensör değişti
Ateşleme bobini değişti
Bujiler değişti
Krank sensör değişti
Benzin rolesi değişti
Tesisat kablolari kontrol edildi
Sigortalar kontrol edildi
Akü değişti

Ama lanet sorun değişmedi

Bu gün test sürüşü esnasında birde vuruntu sensör hatası ekrana düştü onuda yarin denicem akiniza gelen baska birsey yada buna benzer birsey yasayan oldu mu
Enjektörlere basınç geliyormu hattan ona baktırın geliyor sa gereken basınç enjektörleri kontrol ettirin bunlardan önce benzin pompasına giren giren hortum var onu çekin pompayı biraz o sekilfe çalıştırın benzini yere akıtmayın birseye doldurun o esnada

ugureser

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sey enjektörleride yaptırmıştı onu yazmayi unuttum benzin geliyor hortumlardan onuda denedim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Basınç ölçüldümü hortumlar da ve arıza kodu nedir o zaman pompaya bağlanan hortumu çıkarın pompa kapağını acın biraz çalıştırın pompayı boru çıkık iken

ugureser

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
IMG-20201209-WA0041e004d2023cf11ce8.jpg

Depoyu komple söktüm ve sorunun kaynağı

• Beğen
Tepkiler: Can Saday