Opel astra 1.4 turbo otomatik anahtar vermeme sorunu

sayki

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba benim sorunum aracın anahtarı vermemesi çok can sıkıcı bir durum bazen 30 dakika uğraştığım oluyor anahtarı almak için . aracı p (park) konumuna aldığım ve ekranda park konumuna alındığı görünse bile anahtarı vermiyor araç. bir kaç gün önce de fark ettim ki kontaktan anahtarı aldığımda anahtarın ısınmış olduğunu fark ettim. bu sorunlarla karşılaşan varsa ve nasıl çözdüğü hakkında bilgi verirseniz sevinirim .

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
P ye aldığınızda frenden ayağınızı çekmeden anahtarı çekin birazda içeri bastırın çıkması gerek
arkadaşlar merhaba benim sorunum aracın anahtarı vermemesi çok can sıkıcı bir durum bazen 30 dakika uğraştığım oluyor anahtarı almak için . aracı p (park) konumuna aldığım ve ekranda park konumuna alındığı görünse bile anahtarı vermiyor araç. bir kaç gün önce de fark ettim ki kontaktan anahtarı aldığımda anahtarın ısınmış olduğunu fark ettim. bu sorunlarla karşılaşan varsa ve nasıl çözdüğü hakkında bilgi verirseniz sevinirim .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
anahtar kısmına yağsız kontak spreyi sıkın düzelmesse mecbur biraz wd 40 sıkın

sayki

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
p ye alınca ayağım frende anahtarı almaya çalışıyorum zaten . bir kaç yere gittim hiç bakmadan swich değişecek diyip ağızlarını 2500 TL den açıyorlar . belki başına gelen vardır ve farklı bir şekilde çözmüştür. daha basit daha ucuz 😀

selim.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun bizde de var. Ailede birinde 2014 Astra Sedan 1.4T otomatik var. Aynı sorunu bizde yaşıyoruz bazen tekrar çalıştırıp 1-2 metre ileri geri yapınca çıkıyor bazen de aynı şeyi 3-4 defa yapmak zorunda kalıyoruz ancak çıkıyor. İyi çalışmalar

I

isaozturk37

Bilgi Girilmemiş
Merhaba aynı sorun bizde de var. Ailede birinde 2014 Astra Sedan 1.4T otomatik var. Aynı sorunu bizde yaşıyoruz bazen tekrar çalıştırıp 1-2 metre ileri geri yapınca çıkıyor bazen de aynı şeyi 3-4 defa yapmak zorunda kalıyoruz ancak çıkıyor. İyi çalışmalar
Sorun sanırım vites park şalterindeki switchin tam olarak işlevini yapamaması ile alakalı. J kasa öncesi otomatik araçlarda bu sorun vites park şalteri değişimi ile çözülüyor. J kasalarda bu parçayı ayrı olarak değiştirme imkanı olup olmadığını araştırıyorum. Şu ana kadar rastlayamadım.

ufuk34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
p ye alınca ayağım frende anahtarı almaya çalışıyorum zaten . bir kaç yere gittim hiç bakmadan swich değişecek diyip ağızlarını 2500 TL den açıyorlar . belki başına gelen vardır ve farklı bir şekilde çözmüştür. daha basit daha ucuz 😀
arkadaşlar bendede 2011 insignia cosmo otomatik var.Sorunu bende yaşadım.P ye aldığında içeride vitesin anahtara komut verdiği 50 tl lik bir switch var.Bu bozuluyor.Tek satılan bir parça değil.Kutu değişimi diyorlar.Ben soruna farklı bir çözüm getirdim.Elektrikçiye gidin ve anahtarın girdiği yerde vitesten komutu alan bir bobin ve anahtarı bobinden komut alarak tutan bir parça var.Parçayı geri çektirip bobini devre dışı bıraktığınızda anahtar giriş çıkışında sorun kalmıyor.Bu sistem araçların genelde üst segmentlerinde var.Ben şuan öyle kullanıyorum ve sıkıntı yok.Masrafsız kesin çözüm.Yok be n yaptırmak istiyorum diyorsanız alibabada switch var.Serviste bir tanıdığınız varsa vites kutusunu söktürüp switchi değiştirtebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: b16dth

ufuk34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araba-mikro-anahtar-D2HW-i-in-2-adet.jpg_50x50.jpg_.webp