ön cam silecek çiziği

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ön camda silecekten çizik oluştu başına gelen var mı
çözüm önerisi olan var mı
2000 zımpara pasta yaptım
cam cilası yaptım
sonuç alamadım
çizik cok ince ama güneste gözüne geliyor..

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Foruma hoş geldiniz. Çözümü yeni cam. Hele kafaya takmaya başlarsanız çiziği kaskodan değiştirin nasıl olsa kasko bozulmuyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Gözünüze takılmıyorsa çok zorlamayın hocam. @u.uçar beyin söylediği gibi dilerseniz kaskodanda değiştirebilirsiniz. Orjinal cam olmasına dikkat ediniz.

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çizik çok ince dikkat edersen belli oluyor
bazen gözüme takılıyor
bir çözüm varsa araştırıyorum
belki bir arkadaşın basına gelmiştir ve sorunu çözmüştür

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çizik için cam değiştirmek biraz abartı olur : ) . Mini Onarım ile kasko bozulmadan cam tamiri yaptırabilirsiniz, poliçeniz full mu ? bazı poliçelerde cam tamiri kapsamıyor.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef çizikleri onaracak bir mini onarım paketi yok.

Ufuk Bey, siz full kasko yaptırmamışsınız demek ki, yada kasko poliçenizi tam okumamış olabilirsiniz.Tekrar bi bakın.

benim kasko poliçemden bir bölümü aktarıyorum ;

-AUTOKİNG
-Mini Onarım Hizmetleri Klozu:
Poliçe geçerlilik süresi boyunca meydana gelebilecek aşağıda tanımlanan kaporta, boya, deri, vinil, kumaş,
plastik, öncam aksamlarında oluşabilecek küçük çaplı hasarların onarımlarının ücretsiz olarak yapılmasınız
kapsar. Hizmetin verilebileceği araç tipleri Otomobil, Minibüs, Kamyonet sınıfı, ağırlığı 3,500 kg'yi aşmayan
araçlardır.
Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (10 cm'ye kadar boya hasarlı kaporta göçük ve ezikleri) (DR) 4 adet/yıl
Boya Tamiri "Mini Yama" (20 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm ye kadar kaporta panel çizikleri ve
sıyrıkları) (PR) 4 adet/yıl
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar boya hasarsız kaporta göçükleri) (PDR) 8 adet/yıl
İç Döşeme Tamiri (Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki 1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa
kadar yırtık, çizikler, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları) (IR) 8 adet/yıl
Ön Cam Tamiri (Mandagözü, yıldız, kombine tip gibi 1 cm çapa kadar cam kırıkları) (WR) 8 adet/yıl
Leke Çıkartma (5 cm çapa kadar altmış iki farklı lekenin döşeme ve halı zeminlerden yüksek başarı ile
çıkartılması) (SR) 8 adet/yıl
Plastik Tampon Tamiri (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık,kopuk ve
eksik parça gibi plastik hasarları) (BR) Limitsiz
En yakın mini onarım hizmet noktası ve randevu almak için 0850 333 54 64 no'lu telefon ya da
www.autoking.com web sitesi üzerinden, araç plaka ve poliçe no bilgilerinizi vererek, yukarıda belirtilen
Copy. Çalısma No : 4021771 Sayfa No : 6 / 12
Barbaros Mh. Mor Sümbül Sk. Varyap Meridian Business I Blok No:1 Ataşehir / İST. Tel : 0216 362 99 99/ 0850 888 09 09 www.ethicasigorta.com iletisim@ethicasigorta.com T. Sicil No : 19468-5 Kozyatağı VD. 381 04 591 53

kapsam içerisinde mini onarım hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufuk Bey, siz full kasko yaptırmamışsınız demek ki, yada kasko poliçenizi tam okumamış olabilirsiniz.Tekrar bi bakın.

benim kasko poliçemden bir bölümü aktarıyorum ;

-AUTOKİNG
-Mini Onarım Hizmetleri Klozu:
Poliçe geçerlilik süresi boyunca meydana gelebilecek aşağıda tanımlanan kaporta, boya, deri, vinil, kumaş,
plastik, öncam aksamlarında oluşabilecek küçük çaplı hasarların onarımlarının ücretsiz olarak yapılmasınız
kapsar. Hizmetin verilebileceği araç tipleri Otomobil, Minibüs, Kamyonet sınıfı, ağırlığı 3,500 kg'yi aşmayan
araçlardır.
Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (10 cm'ye kadar boya hasarlı kaporta göçük ve ezikleri) (DR) 4 adet/yıl
Boya Tamiri "Mini Yama" (20 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm ye kadar kaporta panel çizikleri ve
sıyrıkları) (PR) 4 adet/yıl
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (5 cm çapa kadar boya hasarsız kaporta göçükleri) (PDR) 8 adet/yıl
İç Döşeme Tamiri (Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki 1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa
kadar yırtık, çizikler, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları) (IR) 8 adet/yıl
Ön Cam Tamiri (Mandagözü, yıldız, kombine tip gibi 1 cm çapa kadar cam kırıkları) (WR) 8 adet/yıl
Leke Çıkartma (5 cm çapa kadar altmış iki farklı lekenin döşeme ve halı zeminlerden yüksek başarı ile
çıkartılması) (SR) 8 adet/yıl
Plastik Tampon Tamiri (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık,kopuk ve
eksik parça gibi plastik hasarları) (BR) Limitsiz
En yakın mini onarım hizmet noktası ve randevu almak için 0850 333 54 64 no'lu telefon ya da
www.autoking.com web sitesi üzerinden, araç plaka ve poliçe no bilgilerinizi vererek, yukarıda belirtilen
Copy. Çalısma No : 4021771 Sayfa No : 6 / 12
Barbaros Mh. Mor Sümbül Sk. Varyap Meridian Business I Blok No:1 Ataşehir / İST. Tel : 0216 362 99 99/ 0850 888 09 09 www.ethicasigorta.com iletisim@ethicasigorta.com T. Sicil No : 19468-5 Kozyatağı VD. 381 04 591 53

kapsam içerisinde mini onarım ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Yok yanlış anlamışınız, benimki veya başkalarınınki de full kasko ama, çizik camları onaracak, yok edecek teknoloji yok maalesef çok olsa ufak tefek kırık camları cizerek örüyorlar.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çatlak tamirini yaparlarken izlemiştim, mandagözü hasarı vardı , 1 saat sonra sanki yepyeni cam takmışlar gibi oldu. Çizik konusu da aynı yöntemle tamir edilebilir diye düşünmüştüm.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam çizikleri tamir edilebiliyor diye biliyorum. İstanbul da iseniz Odak da yapıyorlardı..