Omega b 2.5 v6 vites korumada

ayhanada44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar. 98 mod. omega b 2.5 v6 aracımda abs beyin problemi yaşadım. abs beyni ve kablosu mecburen değişmek zorunda kaldı. sıfır fiyatları yüksek olduğundan çıkma aldım. tabi çıkma parçalar kontrol edildi ve bir problem yoktu parçalarda. yalnız abs kablosunun içinde benim araçta 18 kablo var. gelen parçada 19 kablo var hepsi birbirine renk olarak bağlanıldığında çift kablo içerisinde 1 ad.beyaz kablo arttı.(eski kablo yandığından tamda belli olmuyor) cihazla abs beynine girip aızaları okuyabiliyoruz. ama kontak açıkken abs ışığı yanmıyor, tc lambası direk yanıyor, abs devreye girmiyor ve en kötüsü vites kendini korumaya alıyor araba D iken 3-4. vitesle kalkmaya çalışıyor. vites lambaları 1-2-P hariç diğer viteslere geçtiği zaman viteslerin bütün ışıkları yanıyor. bu konuyla ilgi bana yardımcı olabilir misiniz malatya ve yakın illerinde bu konuyu çözebilecek birileri var mı acaba? şimdiden paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

ayhanada44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz doğru, ilk başta aracın sol ön abs sensörü arızalıydı ve değiştirdik. şuan sensör arızası vermiyor. bu arada 98 omega b nin abs elektrik akım şemasını nerden bulabilirim acaba?
ilginiz için çok teşekkür ederim.

ayhanada44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler verdiğiniz link bayağı işime yarayacağa benziyor. ustamla görüşeceğim. tekrardan teşekküler.

musaamg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SELAMINALEYKÜM
arkadaşlar aynı sorun bendede var.omega b 2.2 aut
bütün diskleri ve balataları , ön bilyaları değiştirdim.ön takımı komple değiştirdim.arabayı bide şasecide gerdirdiler.lastik dışa açık duruyodu özellikle ön sol taraf.gerdirdikleri sol iç tarafda 3 cmlik bi yırtık oldu sağa dönerken çıtlamaya başladı araba.
15 gün sonra abs ışığı yandı bi dahada sönmedi.
1 2 gün sonrada vites korumaya geçti.
6 7 aydır bu şekilde biniyorum.
ara sıra vites düzeliyor.ama vites düşerken veya rampa çıkarken yada gaza çok basınca tekrar bozuyor.ilk çalıştırmada normal 2 ye atıyo sonra 1 e düşerse veya 3den 2 ye düşerse hemen bozuluyor.bazende hiç bozulmuyor.1 2 km lik yerlerde.motor soğukken 1den 2 ye atmıyor.boşa atıyor.
1 de iken 1ci viteste 2 de iken 3cü vitese atıyor 3 e atınca 4cü vitese geçiyor 4 de bişi değişmiyor. yanlız araba tork konvertöründen yiyor.r de iken lambalar komple yanıyor son 1 aydır.abs ve motor lambası yanıyor 6 aydır yanıyor abs çalışmıyor.bakım yapmadan önce şanzuman 2 den 3 e vuruntulu geçiyodu. bugünde arabanın sağ ön tafından ses geldi lastiği söküp baktım balata bitmiş diskte iz var.araba hafiften sağa çekiyodu sebebinide anlamış oldum.siz çözümünü bulabildinizmi.hayırlısı olsun ama moral filan bırakmadı bu araba bende aldığımdan beri 9 lira harcadım heryeri dökülüyor.2 yılda arabadan tiskindim.

yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.