ÇÖZÜLDÜ Opel Corsa D Arızaları

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2011 model 1.3 cdti aracım seyir halindeyken hangi vites olduğu yada kaç devirde olduğu fark etmez gazı bir anda kesip tekrardan veriyor. Sanki acemi şöförün ilk defa düz vites araç kullanması gibi buda trafikte arkadan gelenler ve benim için çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Bazende yine seyir halinde yada rölantide araç birde stop ediyor vites boşta olsun yada diğer viteslerde fark etmiyor. Ayrıca rölantide çok seyrekte olsa vuruntuyla şakırdamaya başlayıp rölanti dalgalanması oluyor. OPCOMdan aldığım hata kodlarını ekliyorum. Sizce neden yapar yada başına gelen var mı?

Not: Aracın ilk bakımı hariç bütün bakımları kendi garajımda kendim servis kitapçığına göre yaparım. Aracım 103binde ve bütün ağır bakımlarını yaptım. Bu Arızaların hepsini araç sanki duvara vurmuş gibi tekleyince ayada stop edince alıyorum.

Adsizc2ed3b8f5e85bc43.png
Hata-koduaa0daa04e43d85bd.png
Hata23213111338f3a76e.png

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arızayı araştırırken yapabileceği muhtemel yerleri buldum. Araçata herhangi bir yakıt kaçağının olmadığını ilk önce kontrol ettim. Sonra yakıt hattı üzerindeki sensörleri söküp balata spreyiyle temizledim ve arıza çözülmüş oldu. Fakat sdm airbag arzıasını siliyorum kontak açıp kapadığımda yine çıkıyor. Servis airbag beyinlerinin ve sensörülerinin değişmesi gerektiğini söyledi. Eğer yine B3929-00 hatası verirse bu sefer 6 airbagin değişmesi gerekir dediler. Bana çok saçma geldi aracın hiç kazası yok. Emniyet kemerleride çalışıyor.

B3929-00 hatası alan daha önce oldu mu?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arızayı araştırırken yapabileceği muhtemel yerleri buldum. Araçata herhangi bir yakıt kaçağının olmadığını ilk önce kontrol ettim. Sonra yakıt hattı üzerindeki sensörleri söküp balata spreyiyle temizledim ve arıza çözülmüş oldu. Fakat sdm airbag arzıasını siliyorum kontak açıp kapadığımda yine çıkıyor. Servis airbag beyinlerinin ve sensörülerinin değişmesi gerektiğini söyledi. Eğer yine B3929-00 hatası verirse bu sefer 6 airbagin değişmesi gerekir dediler. Bana çok saçma geldi aracın hiç kazası yok. Emniyet kemerleride çalışıyor.

B3929-00 hatası alan daha önce oldu mu?
Bugün aküyü sökmem gerekti ve daha önce silinse bile çıkan sdm airbag arıza kodu olan B39-29-00 hatası artık kayboldu opcomla detaylıca taradım defalarca asla çıkmıyor. Servise kalsa 6 airbag, sensörler, emniyet kemerleri, airbag beyinleri değişecekti. Bu şekilde bir durum başına gelen olursa akü başını söküp takmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: berhanbay

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. İyi olmuş çözümü bulman. Benimde hayalimdir garajimin olması ve aracımla ugrasmam ama nasip olmadi hiç. Her seferinde boş bi alanda ufak tefek şeyleri söküp yapiyorum ama yanımdan geçen insanlar oyle tuhaf bakiyor ki anlatamam. 😁

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. İyi olmuş çözümü bulman. Benimde hayalimdir garajimin olması ve aracımla ugrasmam ama nasip olmadi hiç. Her seferinde boş bi alanda ufak tefek şeyleri söküp yapiyorum ama yanımdan geçen insanlar oyle tuhaf bakiyor ki anlatamam. 😁
Allah herkesin gönlüne göre versin benim utalarla uğraşmaktan bıktığım için olan garaji alet edevatla donattım. Eskiden benimde garajım yokken belediyenin kapalı otoparkında yapardım orda bana bakarlardı aynı şekilde kıskanıyorlar aslında aldırmamamk gerekir.😀

Fiyatını şu anda hatırlamıyorum ama herhalde bir 30 bin tllik olacaktım servise güvensek.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Mhsnmtn

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Allah herkesin gönlüne göre versin benim utalarla uğraşmaktan bıktığım için olan garaji alet edevatla donattım. Eskiden benimde garajım yokken belediyenin kapalı otoparkında yapardım orda bana bakarlardı aynı şekilde kıskanıyorlar aslında aldırmamamk gerekir.😀

Fiyatını şu anda hatırlamıyorum ama herhalde bir 30 bin tllik olacaktım servise güvensek.
Yani yerim olsa motoru indirir yeniden toplarim. Ugrasmayi seviyorum bende. Benim de bir arızam vardi hatta konusu da ama cozememistim. Bu sabah elektirikciye biraktim 10 kişi vardı önümde artik cozmelerini bekleyecem. Benim vaktim ve yerim olsaydi kendim ugrasirdim 🤗