Muayeneden geçemedim, 215*50*17 Astra J Jantı olanlar bakabilir mi?

ba0237

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlarım merhabalar,

İsmim Burak, İstanbul-Çekmeköydeyim ve 2013 model Opel Astra 1.4T Sport aracım bulunmaktadır.

Konuda da yazdığım gibi aracımın lastikleri 225*40*18 olduğu için maalesef muayeneden geçmedim.

Elinde Astra J 215*50*17 jant ve lastikleri olan arkadaşım varsa gerekirse ücreti karşılığında kiralamak isterim.

Bu jant ve lastikleri bulabilmek için foruma üye oldum ve üye geçmişim maalesef yok. Jant ve lastiği verecek arkadaşa istediği güvenceyi verebilirim ya da beni Opel Topkapı Odak'a da sorabilirsiniz.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,
Burak ATA

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Muayeneden geçemedim, 215*50*17 Astra J Jantı olanlar bakabilir mi?

Bende 215 50 17 yerine daha ucuz olan 225 45 17 alacaktim.Muayneden geçmez mi?

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçtaki lastiklerin hepsi aynı ebattamı ne yazıyor muayene sonucunda, tüvtürk aynı aks üzerindeki lastiklerin aynı çap ve ölçüde olması gerekiyor diyor ondamı bir sıkıntı oldu acaba.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
225 45 17 ile geçtim muayeneden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

earl-2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ba0237' Alıntı:
Arkdaşlarım merhabalar,

İsmim Burak, İstanbul-Çekmeköydeyim ve 2013 model Opel Astra 1.4T Sport aracım bulunmaktadır.

Konuda da yazdığım gibi aracımın lastikleri 225*40*18 olduğu için maalesef muayeneden geçmedim.

Elinde Astra J 215*50*17 jant ve lastikleri olan arkadaşım varsa gerekirse ücreti karşılığında kiralamak isterim.

Bu jant ve lastikleri bulabilmek için foruma üye oldum ve üye geçmişim maalesef yok. Jant ve lastiği verecek arkadaşa istediği güvenceyi verebilirim ya da beni Opel Topkapı Odak'a da sorabilirsiniz.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,
Burak ATA

Sorun neymişki, benim araçta önlerde 225,45,18 arkalarda 225,40,18 lastikle geçmiştim ve hafif kusur bile yazmadılar.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Bence bu durum muayene istasyonuna ve personele göre farklılık gösterebiliyor. 18 jant ile muayeneden geçen de var kusurlu olan da var. Mesela ben 2 sene önceki muayenede de kedi gözlerinde led, turuncu gündüz faları ve hem kısalarda hemde uzunlarda mavi camlı ampullerden varı aydınlatma ile ilgili hiç kusur yoktu. 2 ay önceki muayeneye de araba aynı şekildeydi sadece uzun farlar standart ampuldü ve sinyaller turuncu şeffaf folyo kaplıydı. Aydınlatmayla ilgili bütün hafif kusurları yazmışlardı. :)

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et

araçların ön sol kapılarındaki etiketleri dikkate aldıklarını kesin olarak biliyorum.

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

satwalker' Alıntı:
araçların ön sol kapılarındaki etiketleri dikkate aldıklarını kesin olarak biliyorum.

Evet kapıdaki etikete bakıyorlar. Konu ile ilgili 3-5 ay kadar önce TüvTürk'ü arayıp bilgi aldık, aracın jant ve lastiği değiştirilmişse ve yeni ebatlar aracın fabrikasyon seçenekleri arasında varsa araç kataloğunu görevliye gösterin dediler.
Aracın opsiyon listesinde 225/40 R18 jant lastik seçeneği olduğu için bunu ispatlayarak geçebileceğinizi düşünüyorum.

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et

maalesef olmuyor en azından bende olmamıştı ben kendi aracıma opel alpata eskişehir servisinden 19 inç orjinal jant siparişini vermeden önce bulunduğum ildeki kütahya merkez tüvtürk aramıştım ve bana söylenen aracınızın sol ön kapı gövdesindeki etiket değerleri neyse o baz alınır denilmişti.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kapıdaki çıkartma değilmi.