Kışlık Lastiklerimin Islak ve Kuruda Tutuşu Düşmüş

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 kışından beri kullandığım Pirelli Sottozero kışlık lastikleri geçen hafta taktırdım. Yazlık Primacy 3'lerden bunlara geçince lastiklerin tutunmasının bariz daha az olduğunu farkediyorum.
Bilhassa hafif yağmurda asfaltta ince çamur olur ya (en tehlikeli satıhlardan biridir), o tür zeminlerde çok çabuk patinaja düşüyor veya tutunma kaybı oluyor kışlık setlerimle.

Lastiklerin diş derinliği gayet iyi, çok fazla sertleşme de olmadı. Saklama koşullarına uygun saklarım. Yağmurda tam ıslak zeminde nispeten daha iyi. Bakalım
kar yağarsa, kardaki tutunması nasıl olacak merak ediyorum :)
Ama her sene performansta belirgin bir azalma var izlenimlerime göre.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben 3 sezon kadar yazlık Pirelli P6 kullandım, aynı şikayetleri ben de yaşadım. Pirelli genel olarak sert hamurlu lastikler yapar, o nedenle fiziksel açıdan uzun süre görüntüleri değişmiyor ama maalesef her geçen sene performansları düşüyor :(. Yıllar evvel de bir takım Pirelli kullanmışlığım var. O lastikleri aracımı satana kadar (4 sene civarı) kullandım, arabayı alan arkadaş "lastiklerini yeni mi aldın" diye sormuştu. Bazı arkadaşlar tarafından çok eleştirilen Michelin Alpinleri 6 sezon kullandım, aracımı sattığımda üzerinde o lastikler vardı, sanırım uygun koşullarda saklanırsa bir kaç sezon daha iş görür.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Bendede Pirelli wintersnowsport var. Lastikleri ilk taktirdim zaman bende yol tutmadığını düşündüm. Ama bir kaç gün sonra normal haline döndü.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 ay kadar oldu. Şu an lastiklerden randıman alıyorum. Hem sıcaklıklar iyice düştü, hem de uzun zaman bekledikten sonra depodan çıkarıp takınca ilk km'lerde biraz tutuş kaybı oluyor demek ki.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 ay kadar oldu. Şu an lastiklerden randıman alıyorum. Hem sıcaklıklar iyice düştü, hem de uzun zaman bekledikten sonra depodan çıkarıp takınca ilk km'lerde biraz tutuş kaybı oluyor demek ki.

Kış lastiklerinde hava sıcaklığı önemli.