kesilemeyen enjektör şakırdaması 1.3 cdti

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, araç 190binde 2007, 1.3 90lık corsa D (motor kodu z13dth) yağı suyu filtresi bakımı aksatılmadı, enjektör bakımı ayarı, (hatta komple sıfırlanmış enjekörlerle de denendi), egr, manifold, katalizör, sensörlerin temizliği yapıldı. O2 sensör hatası p2297 kaydediyor, ancak seyir halinde de arıza ışığı yakmıyor (sensör değişti yine aynı). yakıt tüketimi ve gidişinde bir sıkıntı yok. Fakat yine de enjektör şakırdaması yapıyor. Böyle birşey başına gelen varsa çözümü veya önerileri duymak isterim. Herkese aracının masraf açmadığı güzel günler dilerim :)

ahmetck

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba, benim aracımda da aynı motor var, 2021 ekimde aldım aynı sorun vardı, 2 kez enjektör yaptırdım yine sesi kesmedi. Aracı devirli kullanmaya başladım, bayır aşağı düşük vites bağırttım, 4. vites 120 ile uzun mesafe gittim.
würtün egr temizleyicisini de kullandım ama işe yaradığını düşünmüyorum
düzde 3000 devirde vites değiştiririm bayırda 3500 4000 bağırtırım, sürekli yol giderken en düşük 2300 devirlerde tutarım aracı
Sonuç olarak sesi kesti, yani aracı devirli kullanmanız gerek, yakıtı bp den alıyorum 4.8 - 5 lt gibi rakamlar yakıyor.
Ve ses bence enjektörden kaynaklanmıyor bence avans vuruyor araç, shellden yakıt alınca ses artıyordu
Sizde deneme yapın abartmayacak şekilde devirli gezin, otoyolda iken bayırlarda gaza yüklenip kurum yaktırın ben bunları denedim araç sessizleşti.

• Beğen
Tepkiler: caulerpa

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
teşekkürler 👍
Merhaba, benim aracımda da aynı motor var, 2021 ekimde aldım aynı sorun vardı, 2 kez enjektör yaptırdım yine sesi kesmedi. Aracı devirli kullanmaya başladım, bayır aşağı düşük vites bağırttım, 4. vites 120 ile uzun mesafe gittim.
würtün egr temizleyicisini de kullandım ama işe yaradığını düşünmüyorum
düzde 3000 devirde vites değiştiririm bayırda 3500 4000 bağırtırım, sürekli yol giderken en düşük 2300 devirlerde tutarım aracı
Sonuç olarak sesi kesti, yani aracı devirli kullanmanız gerek, yakıtı bp den alıyorum 4.8 - 5 lt gibi rakamlar yakıyor.
Ve ses bence enjektörden kaynaklanmıyor bence avans vuruyor araç, shellden yakıt alınca ses artıyordu
Sizde deneme yapın abartmayacak şekilde devirli gezin, otoyolda iken bayırlarda gaza yüklenip kurum yaktırın ben bunları denedim araç sessizleşti.