Kapı Gergi Vidası Gevşiyor

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kap? gergisi.jpg
Kapı gergisinin resimde işaretlediğim eşiğe sabitlenen kısmındaki vida ayda bir gevşiyor. Sadece şöför kapısında yaşadım bunu (haliyle en çok açılıp kapanan kapı). Gergide sorun yok, rahatça çalışıyor. Bu vidanın sürekli gevşemesini önlemek için önerisi olan var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vidanın içinde lastik olanlar var. Sıkıştırdığında açılmıyor. Birde rondole kullan yada kirtişli pullar var. Oda olabilir daha olmadı teflon sar dene dana olmadı vidayı sıktıktan sonra eğer ki zarar vermeyeceğini düşünüyor isen katalizötör yapıştırıcı var. Uçlarına biraz sık yeterli gelir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vidaları vida yapıştırıcısı diyorsunuz herhalde biz schraubensicherung diyoruz LOCTİTE sürün tekrar sıkın deneyin
719510_1349708690_g.jpg

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arka kapıda oluyordu bir sıktım yine gevşedi sonra iyice sinirlendim ve var gücümle tekrar sıktım şuan hiçbir sorun yok 1 seneyi geçti, dene istersen

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben silikon öneririm, zira gerektiğinde o vida tekrar sökülebilir durumda olmalıdır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi bu yapıştırıcı değil,
vidanın vibrasyondan dolayı kendiliğinden açılmasını engelleyen boya,ekseri hareket vibrasyon olan yerlerde kullanılır mesela aks fren kaliber,motor blok silindir kafaları vidalarında vs. resmi ekliyorum daha net anlaşılması için,yani vida gene açılır zorlama ile ama asla kendiliğinden gevşemez,bu mavi o sıvıdir.
tempomat_7.jpg

Z
223429_BB_00_FB.EPS_1000.jpg

9k=

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapıştırıcı falan deyince aklım karışmıştı :). O zaman bu malzemeyi bulamayan arkadaşlar silikon, yağlı boya gibi yapışma özelliği olan ürünlerden faydalanabilirler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapıştırıcı falan deyince aklım karışmıştı :). O zaman bu malzemeyi bulamayan arkadaşlar silikon, yağlı boya gibi yapışma özelliği olan ürünlerden faydalanabilirler.
Türkçe deyimler isimlerde sorunum hala var hata bende :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Türkçe deyimler isimlerde sorunum hala var hata bende :)

Ortada hata falan yok, bizler halen bu tür kaliteli ürünlere bir türlü alışamadığımız için yabancılîk çekiyoruz, bizde tamir dendi mi ilk akla gelenler; iki malzeme birleşecekse yeni türeyen akıllı denen vidalar, kopan sarkan bir yer varsa da inşaat teli kullanılır :)

Son düzenleme: