Kademeli fan çalışması sistemi hakkında bilgi

kon.bv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan 98 .100 derece kadar açmıyor sonra ikisi bir çalışıyor bu normal mi bence normal değil içerdeki fan daha önce açması lazım değil mi bilgisi olan varmı teşekkürler

LG-D800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan 98 .100 derece kadar açmıyor sonra ikisi bir çalışıyor bu normal mi bence normal değil içerdeki fan daha önce açması lazım değil mi bilgisi olan varmı teşekkürler

LG-D800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

a kasa GT yi 8 yıl kullandım. fanın birinci kademesi 100 civarına gelince açar 95 te bırakırdı. dediğiniz gibi sadece radyatördeki çalışırdı. fakat biraz karışık bir sistemleri var belki sizinkinin birinci kademesi bozuktur ikinci kademeyi birle yer değiştirmişlerdir. hararet sorunu yaşamıyosanız eğer ellemeyin derim. yaz geldi malum.
bir de o araçta kesinlikle en az 2 litre antfriz kullanın. herhangibir su kaçırma kaçak olmasın. ve parasına acımadan su deposunun kapağını yenileyin. kapak eğer eskiyse hararet yaptırabilir

hawkeye

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
kim ne derse desin hararet göstergesinde 90 ı geçmesi iyi değil ki normali böyle değil fan müşürü bozuktur termostat açmıyordur bakmak denemek lazım hocam ben 5 ay fan müşürü bozuk gezdim sonradan kendim yaptım herkes normali böyle diyordu kendim değiştirdim şu an 90 ı geçmiyor