İlk Yıkamada, Yıkmacı Hatasıyla Oluşan Çizik Hakkında

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ağustos ayında sıfır aldığım aracın tamponunda oluşan çizik nedeniyle tanıdığım bir oto boyacıya bıraktım. Dedimki iş bitince bir yıkamacıya ver iç dış temizlensin. Aldığımdan beri sadece akaryakıt istasyonunda tabanca ile köpük ve su ile yıkıyordum sadece. Aracı almaya gittiğimde akşam olmuştu tam farketemedim ama sabah gördüğüm manzara ile adeta şok oldum. Aracın boyasında çizilmedik yer kalmamış. Hemen yıkamacıya gittim. Durumu sordum. Biz fırçayla değil sungerle yıkadık dediler. Ama görüntü dediğim gibi felaketti. Üstelik ön camda içeriden 10-15 cmlik çizik oluşmuş. Boyaya mecbur pasta cila yapılacak ama cam ne olacak. Oraya yapılacak birsey malesef yok. Siz siz olun biraz emek harcayıp aracınızı kendiniz yıkayın.

20201115_1411509c14200c5af53d92.jpg
20201115_140746095acbfe432c9688.jpg
20201115_140601932b2523d1afdde4.jpg
20201115_140109a1898121fd26a799.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef aynı iş benimde başıma geldi olur olmadık yerlerde yıkatmamak lazım veriyorlar çocuğun eline fırçayı sonra çizilmedik yer kalmıyor.
Pasta ve cila ile sorunu hallettik şimdilik. camda da ufak çizikler vardı onun içinde kil uygulaması yapacağım iyi sonuç alırsam bildiririm buradan. Geçmiş olsun size de

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ersin bey çok geçmiş olsun. İşini temiz yapanları tenzih ediyorum ancak bu yıkamacılar çok canımızı sıkıyorlar :( Ben arabam çamur içinde bile kalsa kendi yıkamacım dışında bir yere götürmüyorum.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maalesef aynı iş benimde başıma geldi olur olmadık yerlerde yıkatmamak lazım veriyorlar çocuğun eline fırçayı sonra çizilmedik yer kalmıyor.
Pasta ve cila ile sorunu hallettik şimdilik. camda da ufak çizikler vardı onun içinde kil uygulaması yapacağım iyi sonuç alırsam bildiririm buradan. Geçmiş olsun size de
Dedim ya boya konusunda çok sorun olmaz pasta halleder ama cam olayı sıkıntı. Birde tam gözümün önünde gördükçe sinirlerim zıplıyor. İnşallah çözüm olur banada bilgi verirseniz çok sevinirim.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ersin bey çok geçmiş olsun. İşini temiz yapanları tenzih ediyorum ancak bu yıkamacılar çok canımızı sıkıyorlar :( Ben arabam çamur içinde bile kalsa kendi yıkamacım dışında bir yere götürmüyorum.
Sağolun Hasip bey. Adam bide akıl veriyor kaliteli araç sampuanlari var onla yıka diye. Zaten çok araç yıkamak için baştan savma yapıyor çoğu. Pata küte girisiyorlar. Bundan sonra asla götürmem. Kendim yikamatik ile yıkarım en kötü.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmişolsun sizin aracınız beyaz olduğu için çok fark edilmez. Benim siyah araçlarda yol tozunda bileo hologramlar ortaya çıkıyor. Bir tek seramik denemedim belki onunla bir daha oluşmaz. Cam içinde içeriden kirli bezle silmiş olmasınlar yada dışarıdan kurularken iz kalmış olabilir mi?

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmişolsun sizin aracınız beyaz olduğu için çok fark edilmez. Benim siyah araçlarda yol tozunda bileo hologramlar ortaya çıkıyor. Bir tek seramik denemedim belki onunla bir daha oluşmaz. Cam içinde içeriden kirli bezle silmiş olmasınlar yada dışarıdan kurularken iz kalmış olabilir mi?
Sağolun. Evet siyahta sorun daha fazladır. Keske dediğiniz gibi leke olsa. Camı içten dıştan temizleyici ile temizledim ve boyacı pasta cila ile Camı sildi ama sonuç aynı. Cizikte tırnak takılıyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sağolun. Evet siyahta sorun daha fazladır. Keske dediğiniz gibi leke olsa. Camı içten dıştan temizleyici ile temizledim ve boyacı pasta cila ile Camı sildi ama sonuç aynı. Cizikte tırnak takılıyor.
Bakın o zaman olay farklı boyuta geldi Ersin Bey camı kendi kesicisi hariç çizmek veya kesmek zordur. Sinir oldum şimdi. :mad: 🤬 Aldığınızda olmadığından eminseniz bence şikayetçi olun camı değiştirmeye kalksanız tahminim 2500-3000 tlyi gözden çıkarmak gerekir.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakın o zaman olay farklı boyuta geldi Ersin Bey camı kendi kesicisi hariç çizmek veya kesmek zordur. Sinir oldum şimdi. :mad: 🤬 Aldığınızda olmadığından eminseniz bence şikayetçi olun camı değiştirmeye kalksanız tahminim 2500-3000 tlyi gözden çıkarmak gerekir.
Benim tahminim aracın içini silerken yüzük ile camın çizildiği. Boyadan daha sinir birsey. Çünkü çaresi yok. Çizik için cam değişmez. Tek çare görmezden gelmek. Ama bazı firmalar camdaki ince çizikleri yok ettiğini söylüyorlar. İzmirde bulabilirsem deneyeceğim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. aşındırıcılar ile çiziği gideren yerler belki cam için de aynı işlemi yapabilirler. detailing firmalarıyla görüşmenizde fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35