ikinci el araçta km düşürüldüğünü nasıl anlarız.

kimo01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bu aralar ikinci el opel vectra c kasa alacam ama km düşürülmüş araçlar piyasa da çok fazla bazı ilanları aradığımda satıcı km düşürülmüş ama bende aldıktan sonra fark ettim diyor. Araç alırken km nin düşürülüp düşürülmediğini nasıl anlarız ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech2 ile bağlanıp odometre değerine bakın. Gerçek km bilgisi odur.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hernekadar anlaşılır densede bazen yanıltabiliyor. Mesela motordan, yürürden çok başka şeyler ele verir. Mesela sürücü koltuğunun yanal desteklerinin yıpranmış olması, pedal lastiklerinin yıpranması, deri direksiyonun yıpranıp soyulmaya başlaması, ön tampon ve kaput ucunun fazlaca delik deşik taş izi olması, araç yaşı itibariyle fazladan 3-4 takım lastik eskitmesi, ön camda fazlaca taş izi, çizik olması, iç trim aksamın yıpranması ... gibi.

Yani 40.000-50.000 ' deki bir aracın bence yukardaki yıpranmalarının pek olmaması gerekir .

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30.000 arabamda butun pedal lastikleri gitti, adamlarla kavga mı etsem
benim eski clioda bile 10 senede gitmedi bu pedal lastikleri ??????

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
1. TUVTURK muayene kayıtları
2. Servis kayıtları

Kesin olanlar bunlar. Bunlar dışındakiler tahmini olacaktır.

erbilkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizce 2004 corsa 1.3 120 bindeki mi yoksa 2003 corsa 1.2 70bin yazan mı? insan km ye inanası gelmiyor... piyasada bu işi 50-100 liraya yapanların olduğunu duymuştum...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2'de beyinde gerçek km tutuyor vectra c'de.
çoğu km düşüren sahtekarlar o kadar detaylı araştırmaya girilmeyeceklerini bildiklerinden tech 2 lafını duyunca geri adım atarlar. ben 2011 yılında 190 bindeki vectranın 90 binde olduğunu tespit etmiştim. galerideydi araç adam hoplayıp zıplamaya başlamıştı benim arabamın km orjinal ben şerefsizmiyim falan filan :D

kimo01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 2'de beyinde gerçek km tutuyor vectra c'de.
çoğu km düşüren sahtekarlar o kadar detaylı araştırmaya girilmeyeceklerini bildiklerinden tech 2 lafını duyunca geri adım atarlar. ben 2011 yılında 190 bindeki vectranın 90 binde olduğunu tespit etmiştim. galerideydi araç adam hoplayıp zıplamaya başlamıştı benim arabamın km orjinal ben şerefsizmiyim falan filan :D
peki bu tech 2 nedir nerelerde olur bunun sonucuna tam anlamıyla güvenmek yeterli olur mu bazı ilanlarda bakımını 10 gün önce yaptım servis ve km kayıtları var deyip km düşürme yoluna gidiyorlar en son servisdeki km nin 2bin 3 bin yukarısına kadar düşürüp milleti kandırmaya çalışıyorlar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla tech 2'den bile anlayamazsanız yani beyindeki km bile oynadılarsa zaten servis değil bir allahın kulu anlayamaz. arabanın genel görünümüne bakın en çok koltuklar aşınır direksiyon vites topuzu pedallar vs ona göre ölçün biçin arabayı. he birde 10 yaşındaki arabanın 90 binde olma olasılığıda bir hayli az yıl başına 15 -20 bin km koyun...