HARARET

Ferhat.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yokuş yukarı çıkarken aracın harareti bir anda yükselmeye başlıyor inişe geçtiğim anda hararet düşüyor neden kaynaklı olabilir lütfen acil cevap

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat düzgün çalışıyormu ona bakmak lazım termostat sağlam ise aracın fan kademelerine bakmak lazım oda sağlam ise su pompası ve kannalar ama bence aracın kaputunu aç ve su sağında termostat ve termostat borusu var kalın motor soğuk iken çalışır o boruya bak araç kendi çalışma ısısına gelene kadar o boruyu takip et sağlam ise soğuk iken termostat kapalı olur ve araç ısınınca termostat iyice ısınınca o boru ısınırsa termostat sağlamdır yani kapalı kalmıyordur sonra diğerlerini izlersin

Ferhat.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam hocam allah razı olsun devirdaim den olabilir mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tamam hocam allah razı olsun devirdaim den olabilir mi
Devirdaim olabilir aracın kaloriferi ısıtıyormu üstad motor sıcak iken kaloriferi aç bakalım ısıtacakmı ve kalorifer borularına kaputu ac motorun sağında arkasında 2 adet boru lpg varsa 6 adettir o borulara bak sıcak mı ve lpg varsa lpgye geçmez araç

Ferhat.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bazen lpg tüpe geçmiyor evet arabayı istop edip biraz bekledik sonra geçiyor. bu ilk araç çalıştığında değil biraz yol alınca ara sıra yapıyor bunu

Ferhat.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün dikkat ettim kaloriferi açtım ama soğuk üflüyordu yaklaşık 250 km yol yaptım halen sıcak üflemedi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
abi bazen lpg tüpe geçmiyor evet arabayı istop edip biraz bekledik sonra geçiyor. bu ilk araç çalıştığında değil biraz yol alınca ara sıra yapıyor bunu
Özelden yazdım üstad

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bugün dikkat ettim kaloriferi açtım ama soğuk üflüyordu yaklaşık 250 km yol yaptım halen sıcak üflemedi
O zaman ya pompadır yada petek tikalidir petek tıkalı olunca yine hararet yaptırır buna bakmak gerekli öncesinde antifiriz mi koydun su mu

Ferhat.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz koydum bi defa sadece su koymuştum ondan sonra böyle oldu ama tekrarında sibobları falan yaptırdım çelik sibob taktırdım o esnada usta antifiriz koyduğunu söyledi ama bir defa su koymuştum ondan sonra böyle oldu açıkcası

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
antifiriz koydum bi defa sadece su koymuştum ondan sonra böyle oldu ama tekrarında sibobları falan yaptırdım çelik sibob taktırdım o esnada usta antifiriz koyduğunu söyledi ama bir defa su koymuştum ondan sonra böyle oldu açıkcası
Su koyarsan oyle olur üstad soğutma düzgün yapmıyor üzerine sonradan antifiriz ekleyince ya kalorifer peteği tıkanıyor yada pompa kaçırıyor