G Kasa Astram Artık Yol Tutamıyor !!

mavigolge02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm herkese. Arabamla alakalı bi sorun olduğunu düşünüyorum. ( 2001 G kasa elegance) . 2 Yıl önce almıştım. Öncelikle arabam ne yazık ki ilk aldığım zamanki gibi yol tutuşuna sahip değil. ilk zamanlar korkmadan girebildiğim virajlara artık giremiyorum. Güven vermez oldu. yolu tutamıyor fena savuruyor. Bir diğer sorun da uzun yolda asfalttaki çok hafif dalgalanmaları bile çok fazla yansıtıyor içeriye. Hatta altını yere sürttüğü oluyor. Ayrıca şehir içi en ufak çukur tümseklerde aşırı derecede rahatsız edici sesler şeklinde hissettiriyor. Tüm bu saydıklarımın ortak bi sebebi olabilir mi? yoksa farklı sebepleri var sizce?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hakan hocam aracınızın ön düzen ve arka düzenine bir baktırmanız gerekiyor, Ayrıca amartisörleriniz ne durumda patlak vs varmı ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Amortisörler ve lastikler ilk kontrol edilecek parçalar...

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikler diş derinliği yeterli olsa bile uzun yillar kullanıldığında özelliğini kaybedebiliyor. Bu durum sicak havalarda kuru zeminde ozellikle tutuşu azaltıyor. Ayrica kaliteli sayilmayacak lastikler özelliğini daha hızlı kaybedip acayip dengesizlesebiliyor. Naçizane deneyimlerim bu yönde. Lastiklerinizi kontrol etmenizde fayda var. Ayrica amortisör ve diğer baglanti elemanlarınin elden geçmesi iyi olur. Aracinizin benzerleri kaya gibi sağlam duruyorlar. Biraz para ve vakitle halledilir...Kolay gelsin.