En kısa zamanda servise gidin uyarısı

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar az önce aracımın ekranında aracınızı servise götürün diye bir uyarı çıktı , kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım düzeldi. sizce problem nedir? arıza ışığı vs yanmadı. araca bağlanıp arıza kaydına baktım uyarıda vermemiş.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: En kısa zamanda servise gidin uyarısı

Ethem Bozkurt link' Alıntı:
arkadaşlar az önce aracımın ekranında aracınızı servise götürün diye bir uyarı çıktı , kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım düzeldi. sizce problem nedir? arıza ışığı vs yanmadı. araca bağlanıp arıza kaydına baktım uyarıda vermemiş.

Hocam tıkırtılı bir yüzeyden geçtiyseniz, çukura vs düşmek gibi MAP sensörü gevşemiş olabilir. Aynı uyarı bana da çıkmış, ardından "hızınız azaltıldı, ESP" yazmıştı. 10 dakikada hallediliyor :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam tıkırtılı bir yüzeyden geçtiyseniz, çukura vs düşmek gibi MAP sensörü gevşemiş olabilir. Aynı uyarı bana da çıkmış, ardından "hızınız azaltıldı, ESP" yazmıştı. 10 dakikada hallediliyor :)

mücahit ilgin için sağol. bu gün bir bakayım gevşeyen varmı. fakat birde dikkatimi çeken şu oldu. torque programından araca bağlandım motor suyu sıcaklığı araç göstergesinde 90 derece fakat programda 100 derece görünüyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ethem Bozkurt link' Alıntı:
mücahit ilgin için sağol. bu gün bir bakayım gevşeyen varmı. fakat birde dikkatimi çeken şu oldu. torque programından araca bağlandım motor suyu sıcaklığı araç göstergesinde 90 derece fakat programda 100 derece görünüyor.

Sıcaklıkla ilgili başka bir başlık altında konuşulmuştu ve biraz yüksek olmasının (90 üstü) çok problem olmadığı ve göstergenin de 90 göstermesinin normal olduğundan bahsedilmişti. Ben çok büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yine de servise uğramakta fayda var :)

mell35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de tatile giderken 2 kez çıktı, sinyal kolunun ucunda bulunan düğmeden kapattım, hiç bir sorun yok. Tıkırtılı yüzey deyince dank etti, Keşan'a yaklaşırken asfalt çatlak çatlak ve bolca çökük vaziyette ama o yolu kullanmam gerekiyor İpsala'ya giderken. Demek ki ona bağlı. İyi oldu öğrendiğim, teşekkürler.

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uyarı çıktıktan sonra motor fanı çalışmaya başladı mı ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Fan calışmasına dikkat etmedim. Bu gün aracı baya bi  kullandım. Sıkıntı olmadı.

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uyarıyı verdiği zaman kontrol edin fan son seviyede çalışıyorsa termostat arızası vardır.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ethem çok geçmiş olsun, sanırım çok önemli bir uyarı değil, zira önemli olsa resetlenemezdi yada resetlensede tekrar çıkardı diye düşünüyorum

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: En kısa zamanda servise gidin uyarısı

hocam benim de bugün aynı uyarıyı verdi. Aracı en yakın zamanda servise götürün uyarısı. Daha önce de 15 gün önce ankara-istanbul otobanında aynı uyarıyı vermişti. sonra gitmişti. Anlamadım şu an memleketteyim ve opel servisi yok burada. ne yapmalıyım karar veremedim. herhangi bir sanayideki ustaya da aracı elletmek istemiyorum