El Yapımı Araç İçi Kamera Ve Telefon Aparatı

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mrb.Arkadaşlar.Go pro kamerası almadan önce aracın neresinden daha iyi çekim yapılır diye denemelerim oluyor şu sıralar..Ön cama ve konsola monte etmek için aparatlar var ama ben ön koltuk sırt tarafından konsoluda çekecek şekilde aparat istiyordum ve bu aparat sanırım 1000-1500 lira gibi bir fiyattı nette...Akşam can sıkıntısından Araç içinden telefonla çekim yapmak için aparat yaptım...Bunu biraz daha geliştirip kamera için olanıda yapıcam inş..Bu montaj biraz amatörce ama idare edin :)...Bu aparata çok ağır olmayacak şekilde kamera montajıda yapılıyor bu arada...Aparat Ön yolcu koltuk kafa demirine monte edilecek şekilde yapıldı...

DSC_2348.JPGDSC_2351.JPGDSC_2353.JPG

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Görünüm olarak hoş duruyor birde canlı fotoğraflara bakmak lazım. Diğer bir konuysa gimbal dediğimiz alete ihtiyacımız varmı bunu düşünmek lazım :)

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Yer olarak süper düşünülmüş Cemil bey, çekimlerden örnekler bekliyoruz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Başarılı gözüküyor araçta nasıl duruyor resmi varmıdır ?
Ufak tefek düzenlemeler yapmak için dükkana getirdim..Montaj yerlerini bez bantla falan sardım..Biraz birleşme yerlerini destekledim..En yakın zamanda çekip paylaşırım..
Görünüm olarak hoş duruyor birde canlı fotoğraflara bakmak lazım. Diğer bir konuysa gimbal dediğimiz alete ihtiyacımız varmı bunu düşünmek lazım :)
Sunroof olsa gimbal iyi olurdu tabi diğerlerinin fiyatıda(koltuktan koltuğa sabitlemeli olanlar)yüksek baya..Ama dediğim gibi bu vakit geçirmek için elimde olan malzemelerden yapıldı :)..İnan bazı parçaları duvardan söktüm,, Ivır zıvır çantasında ne varsa onu kullandım :)Birde kayıt esnasında bakalım sanrsıntı nasıl olucak..Hafta sonu test etmeye çalışıcam..
Yer olarak süper düşünülmüş Cemil bey, çekimlerden örnekler bekliyoruz.
Teşekkür ederim..En kısa zamanda test edicem :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Cemil ŞEN abi bende Phantom 2 Vision Plus var arabanın tepesine yapıştırsam gimbal sorunuda olmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ne olduğuna baktım dronmuş :)Evet gerek olmaz..Ses olayı biraz kötü olur :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu arada geliştirdikten sonra patentini almam lazım :)))) En fazla 10-15 liraya mal olur :)

• Beğen
Tepkiler: husooz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim araçtaki xiaomi cihazdan memnunum ben birkaç değişik özelliği var. Fırsat bulduğum zaman tanıtım yazmayı düşünüyorum :) Senin icadı merakla bekliyorum :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sabitleme aparatı cam için var ama arka bölümden kayıt için fazla seçenek yok malesef..Yok derken teknolojik marketler veya aksesuarcılarda...Sürekli aklıma değişik envarterler geliyor..Geliştirmeye müsait..Bakalım havalarda biraz ısınsa :)..Yağmur yağarken zoomlama sıkıtnsı oluyor..