Eksantirik dişlisi ilk calistirma da 1-2 sn tirrr sesi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi gunler arkadaslar 2012 model 1.6 astra h sahibiyim 110 binde son zamanlarda ilk çalıştırmada tirr sesi geliyor gun icinde bir daha yapmiyor usta ekzantrik dislisi dedi pahali bir parca dedi ses iyice artana kadar bin yada trigerle degistiririz dedi bir sey olmaz dedi trigere 10000 km var degisime sizce 10 bin km binsem sıkıntı olurmu

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir sıkıntı olmaz aynı sesi tüm 1.6 motorlu araçlarımda alıyorum bu şekilde on binlerce km yol yaptık daha da devam ediyoruz :) O ses ilk çalıştırmada kesilmeyip çalışma boyunca devam ettiği zaman dişliler değişmeli...

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkkürler berkay bey ne bilim trigerle alakalı olunca parca acaba sente atlatirmi yada trigeri koparirmi korkusu vardı usta ses artınca yada triger değişiminde değişiriz deyince üşeniyor herhal demistim

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rica ederim, hiç bir sıkıntı olmaz içiniz rahat olsun..

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu ilk çalıştırmada ekzantrik dişlisi sesi 4 gündür gelmiyor periyodik bakım yaptırmıştım liqui moly 4100 top tec 5w 40 aldım bu sefer daha önce champion 5w 40 dexos2 yağ vardı kesildi ne hikmetse keramet liqui moly demidir bilmiyorum inş gelmez bida

Albayrak 3455

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir sıkıntı olmaz aynı sesi tüm 1.6 motorlu araçlarımda alıyorum bu şekilde on binlerce km yol yaptık daha da devam ediyoruz :) O ses ilk çalıştırmada kesilmeyip çalışma boyunca devam ettiği zaman dişliler değişmeli...
Bu sorun benim astara j 1.6 atmosferik 30bin km aracımda başladı bir usta bor power kullanmamı önerdi..faydası olur mu birde 30 bin km bu arıza çok erken degilmi.tsk.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu sorun benim astara j 1.6 atmosferik 30bin km aracımda başladı bir usta bor power kullanmamı önerdi..faydası olur mu birde 30 bin km bu arıza çok erken degilmi.tsk.
Sakın bor kullanmayın araç daha taze motora yazık, Liqui Moly’in Mos2’li yağ katkısını kullanın sesi kesilmezse dişliler değişecek.. Kullanma tarzına bakım durumuna göre arıza verme durumu olabiliyor benim aracımda 50 bin km’de olmuştu...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Albayrak 3455

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bun
Sakın bor kullanmayın araç daha taze motora yazık, Liqui Moly’in Mos2’li yağ katkısını kullanın sesi kesilmezse dişliler değişecek.. Kullanma tarzına bakım durumuna göre arıza verme durumu olabiliyor benim aracımda 50 bin km’de olmuştu...
Bu ürünün içeriği nedir acaba.Yağ bakımlarını hep 10 bin öncesinde de yaptırdım.tsk.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bun

Bu ürünün içeriği nedir acaba.Yağ bakımlarını hep 10 bin öncesinde de yaptırdım.tsk.
Motorun yağlanmasını kolaylaştıran bir ürün, olayın temelinde eksantrik dişlisine ilk çalıştırmada yağ hızlı ulaşamadığı için ses çıkmasına neden oluyor ve yağlanma bu katkının bıraktığı koruyucu tabaka sebebiyle kolaylaştığı için eğer sorunun ilk aşamalarındaysa ses kesiliyor/azalıyor ancak sorun ilerlemişse pek bir değişiklik olmuyor denemeden bilemiyoruz kısaca :) Ürünün linkini aşağıya bırakıyorum, açıklamasında biraz daha detaylı anlatıyor... Ben faydasını gördüm 35 binde hafiften başlayan sıkıntımı bu ürün sayesinde bir 10-15 bin km daha devam etmemi sağladı fiyatı uygun denemeye değer...

• Beğen
Tepkiler: Albayrak 3455

Albayrak 3455

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motorun yağlanmasını kolaylaştıran bir ürün, olayın temelinde eksantrik dişlisine ilk çalıştırmada yağ hızlı ulaşamadığı için ses çıkmasına neden oluyor ve yağlanma bu katkının bıraktığı koruyucu tabaka sebebiyle kolaylaştığı için eğer sorunun ilk aşamalarındaysa ses kesiliyor/azalıyor ancak sorun ilerlemişse pek bir değişiklik olmuyor denemeden bilemiyoruz kısaca :) Ürünün linkini aşağıya bırakıyorum, açıklamasında biraz daha detaylı anlatıyor... Ben faydasını gördüm 35 binde hafiften başlayan sıkıntımı bu ürün sayesinde bir 10-15 bin km daha devam etmemi sağladı fiyatı uygun denemeye değer...

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay