Direksiyon-Kontak Kilitlenmesi

poetika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra Classic II NB Club aracımı sabah çalıştıramadım. Direksiyon dönmüyor, kontak dönmüyor. Daha önce de bir kere başıma gelmişti ama kontağı çevirirken direksiyonu sağ sol yapınca düzelmişti. Başka kişilerin de yardımını istedim ama onlar da halledemedi. Servis çağırmalı mıyım? Sorun nedir? Maliyeti bana ne olur? Ya da ne yapmalıyım?

harık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı çevirirken anahtarı bastırdığında biraz içeri doğru gider. ondan sonra direksiyonu sağ sol yaptığında dönmesi lazım. benim 2004 corsada direksiyon kilidi bu şekilde açılıyor.

poetika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı çevirirken anahtarı bastırdığında biraz içeri doğru gider. ondan sonra direksiyonu sağ sol yaptığında dönmesi lazım. benim 2004 corsada direksiyon kilidi bu şekilde açılıyor.

yok abi bu yöntemlerin hepsi denendi. benden daha iyi işi bilen arkadaşlar da denedi. ama yok. biraz önce opel yol yardımın telefonunu buldum. onları aradım. durumu anlattım. şifrelemeyle ilgili bir sorun olduğunu söylediler. yerinde gelip yapma ücretine de 80,00-TL dediler. yaptırsam mı acaba ücret uygun mu?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak yuvasını açıp temizliyorlar, ondan sonra düzelir.
Klasik her derde deva wd-40 pas çözücü deneyin :) Az bi miktar wd-40'ı kontak deliğinden içeri fıslatın, biraz da anahtara bir de öyle deneyin. Muhtemelen açılır, ondan sonra iyi bir ustaya göstermeye gidersiniz

gökhansarica23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ mağ sık içine yedir iyice anahtarada yedir dün aynı şekil ben kaldım ama usta çağırdık 20 liraya bu işlemi yaptı gitti:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kilitlere yağ sıkmak zararlı değilmidir? Malüm yağ kiri tozu üzerine çeker. Bu tür işlerde yağa fazla güvenmeyin, yağsız temizlik spreylerini tercih edin, gerekirse kiliti söktürüp bakım yaptırın.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
tornavidayı kilit kısmınn üzerine yavaşça vurun.tıklayın yani.vururkende dtireksiyonu sağ sol oynatın umarım açabilirsiniz

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kilitlere yağ sıkmak zararlı değilmidir? Malüm yağ kiri tozu üzerine çeker. Bu tür işlerde yağa fazla güvenmeyin, yağsız temizlik spreylerini tercih edin, gerekirse kiliti söktürüp bakım yaptırın.

sonuna kadar katılıyorum abi :rakir: benim başıma geldi kontak kitlendi yolda kaldım çok uğraştık usta geldi olmadı servise götürelim dedi. ben bi dursun dedim
sonra besmele çekip son bi kez tekrar denedim kontak döndü ama içim rahat etmedi ya yolda hareket halindeyken yaparsa çoluk çocuk ALLAH korusun onun için söktürüp yaptırdım yedek anahtarıyla beraber 300 tl verdim. 150 tl yedek anahtara dediler 150 tl de kontağa... arıza neymiş dedim mil mi ne varmış o kilitlenmiş falan filan dediler... çok para verdim ama hiç yoktan içim rahat:D

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma defalarca geldi arkadaşlara katılıyorum anahtarı bastırıp çevirmeyi denerken dreksiyonu sağa sola oynatınca açılıyordu ilk zamanlar. ama bunu böyle yapa yapa en son kontağın içindeki yay atmış yerinden çıkmış daha doğrusu. bende söküp öyle halletmiştim. sorun yayı hallederek çözülebiliyor ama bir süre sonra kontakta bi sertleşmeyle başlıyor ve aynı arıza tekrarlıyor. sorunsuz çözüm için anahtarın döndüğü kısmı komple değiştirmek gerekiyor. sıkıntılı bi durum nerde yapıcağıda belli olmuyor. geçmiş olsun...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
..........içim rahat etmedi ya yolda hareket halindeyken yaparsa çoluk çocuk ALLAH korusun onun için söktürüp yaptırdım yedek anahtarıyla beraber 300 tl verdim. 150 tl yedek anahtara dediler 150 tl de kontağa... arıza neymiş dedim mil mi ne varmış o kilitlenmiş falan filan dediler... çok para verdim ama hiç yoktan içim rahat:D

Memduh en doğrusunu yapmışsın. Geçen sene eşim ve kızım İzmir'den Ankara'ya geliyorlardı, yolda verdikleri mola sonrası kontak anahtarı sorunu yaşamışlar. Bilmedikleri yerde 2-3 saat usta arayıp bulmanın ne demek olduğu hepimizin malümü.