devirde dalgalanma sorunu??

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba
2005 model 41bin km de h kasa astra sahibiyim biraz aradım ama forumda bulamadım
söle bi sorunum var.. vitesteyken debryaja bastığımda yada boşta gaz verip bıraktığımda devir düşerken 1000 devir civarında kendiliğinden devir biraz artıyor ve düşmeye devam ediyor rolantideykende devir saatinde 1 2 mm lik oynama var sürekli olarak. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim cevap yazanlara şimdiden teskürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir bogaz temizligi,bogaza giden hava hortumlarinin temizligi arti vakum hortumlarina bak kacak varmi..birde ilk önce bujilere bak tirnak mesafesninin ayarlarina...
kolay gelsin

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji diyince aklıma geldi birkaçgün önce arabamın yıllık bakımını yaptırdım opel yetkili servisinde bujiler değişti. onlarada sorunumu anlattım ve önce lpg sisteminden olabilir dediler dedim lpg taktırmadan öncede vardı bu sorun. lpg sistemini tamamen iptal etcez sonra aracın değerlerine bakcaz ilk olarak ateşleme bobinini değiştircez olmadı tesisata bakcaz olmadı bilmem napcaz diye devam etti usta dedim peki bobini takcaksınız düzelmezse geri eski bobinimi takcakmısınız dedim olmaz dediler deneme yanılma yöntemiyle motorun bütün parcalarını değiştircekler gibi geldi bide üstüne bizim saat ücretimiz 65 tl dir arızayı tespit etmemiz 10 dk da sürebilir 10 saat de denince hic ellemyin dedim.
bu arada cevap icin cok tesekürler
varsa daha önce başına aynı sorun gelmiş üyelerdende cevap bekliyorum..

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Arac haraket halinde devir saati biraz yükselir. Dururken vites boşta ve araç soğuksa gene biraz devir saati yükselir. Fakat bu durumların dışında ise bilgim yok :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger bu devir dalgalanmasindan baska bir sikayet yoksa silkeleme felan sakin elletme bogaz temizligi birde isi müsür de sebep olur bu dalgalanmaya yani aracina elletme bunlara baktir

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac sogukda olsa sıcakta olsa oluyor malesef. örnek vereyim arac duruyor ve vites boşta 4 bin devire kadar gaza basıp cektiğimde devir normal bi şekilde düşmeye başlıyor sonra 1000 devir civarlarına geldiğinde sanki bir anlık gaza basıp cekmişsiniz gibi devir artıyor ve düşmeye devam ediyor bazen artış 1cm kadar olabiliyor. rölantidede zaten devir sürekli oynuyor ama cok değil 2-3 mm gibi sabit yerinde durması gereken devirin değiştiğini farkedebiliyorsunuz devir saatine baktığınızda.

cevap icin tesekürler..

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger bu devir dalgalanmasindan baska bir sikayet yoksa silkeleme felan sakin elletme bogaz temizligi birde isi müsür de sebep olur bu dalgalanmaya yani aracina elletme bunlara baktir

malesef hızlanırken düşük devirde biraz silkelemede var bu sorunla ilişkisi varmıdır?

kanat44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracınla oynatma bu sorun astra h çoğunda var sorun aracın devir göstergesi ile alakalı.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de vardı,rölantide daldalgalanma,boğaz kelebeği temizliği yaptırdım,olmadı.Forum sponsoru Hakan Bey twinport valfi ve twinport kelebeklerinden olabiliceğini söylemişti.