Devir Saatim çalışmıyor...

Akın52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar aracım 2005 model 1.4 Astra H
Bugün yolda giderken aracımın devir saatinin çalışmadığını fark ettim. Motorun durduğunu düşünerek gaza bastım motordan ses gelmesine rağmen devir saati sıfırda.. Beli bir mesafe gittikten sonra devir saati çalışmaya başladı. Biraz ilerde kırmızıda durduğumda motorun çalışmasına rağmen devir yine sıfırda.. Vites atıp yola devam ettiğimde ibre çalışıyor durduğumda boşta yani rolentide ibre sıfırda. Aracın çalışması kalkışı normal herhangi bir tekleme felan yok..Rolentide normalde 9-10 devirde olması gerekmiyor mu.. ve bu olayın nedeni ne olabilir.. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Eksik gösteriyor devir saatiniz aynı sorundan muzdaribim bende. 1000 devir eksik gösteriyor bazen .araç ısınınca kontak aç kapa yapın düzelir muhtemelen. Büyük bir ihtimallede sigortayla ilgili sıkıntı var.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen km saatiniz arızalı, denemek için çıkma bulabilirseniz program atmadan çalışacaktır.

kamotropi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
2008 astra 1.3 aracımın 2 gün önce devir saati çalışmadı.

Sabah usta krank sensörünü değişip denedi olmadı, göstergeden diyip gönderdi.
Bilgisi olan varmı bu konuda teşekküler.

kamotropi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Ön sigorta kutusundaki tüm sigortaları çıkartıp tekrar taktım şuan çalışıyor.

06eren06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Bende 2007 opel zafıra var dursun bı yarımsaat sonra arabayı calıatırdım devir saati çalışmıyordu ondan önce hıc bı sıkıntı yoktu neden olabılır