Çukurlarda soldan gelen ses

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Otomatik Astra J (39 bin km) sahibiyim.Çukurlardan geçerken ya da hız kesme çizgilerinin üzerinden geçerken aracımın sol tarafından vuruntu sesi geliyor. Tok bir ses bu, sanki amortisör sert bir yere denk geldiğinde içerilerde bir yere vuruyor. Geçtiğim çukur ya da tümsek çok keskinse oluyor bu. Mesela bir kasisin üzerinden yavaşça geçerken ses duymuyorum ama biraz sert geçersem tokurtuyu duyuyorum. Sebebi ne olabilir fikriniz var mı?

Ayrıca, aracım otomatik. Trafiğe girmişsem dur-kalklarda biraz silkeleme yapıyor. Bu normal mi, değilse neyden kaynaklanır?

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse cavap vermemiş ama yaşadıklarımı ben aktarayım.

Opel Odak'a götürdüm arabayı. Usta ile test sürüşü yaptık. Sorun amortisörden kaynaklanıyor dedi. Amortisör (garantiden) değişti, problem halloldu. Umarım tekrar etmez.

tan_dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı benim araçtada vardı, aracım 2012 model corsa (sıfı aldım ve ses yaparken araç 10.000 km civarında idi). yaklaşık 2.000 km dir çok şükür ses yok ve hiç bir şey yaptırmadım. ses kendiliginden kesti, bir kça haftaya servise götüreceğim orda soracağım zaten bu konuyuda. sıfır aldığım araçtan böyle garip bir ses gelmesi sinirlerimi baya bir bozmuştu.