corsa d yol bilgisayarı

stranger_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim,arkadaşıma 2008 hyundai getz aldık arabada abs v.s hiçbirsey yok ama yol bilgisayarı var.bu güzelim corsaya niye koymazsınız arkadaş bu kadar zor mu ekranda yakıt tüketimini gideceğimiz mesafeyi göstermek. corsa nın en büyük eksikliği diyorum başka birsey diyemiyorum!!!:mad::mad::mad:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bizim aldığımız donanımda yok:)
ama giriş seviyesinde koymaları gerek diye düşünüyorum ben de.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı var da her seferinde açmak gerekiyor.Öyle saçma sapan gizli yol bilgisayarı yapmışlar arabaya :) kilometre göstergesi ve TFT ekranı ayrı ayrı yol bilgisayarına dönüşür.Kontak açıkken km sıfırlama düğmesine 3 kere arka arkaya hızlı bastıktan sonra 4.yü de 17saniye basılı tuttuğunda ekranın değiştiğini görceksin.Sonraki her basışın bir bilgiyi göstericektir.TFT için kontak ve radyo açıkken settings tuşuna bip sesini duyana kadar bas sonra ekranın yanındaki saat tuşlarından alttakine basarak yne bilgilerle karşılaşabilirsin ;)

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı var da her seferinde açmak gerekiyor.Öyle saçma sapan gizli yol bilgisayarı yapmışlar arabaya :) kilometre göstergesi ve TFT ekranı ayrı ayrı yol bilgisayarına dönüşür.Kontak açıkken km sıfırlama düğmesine 3 kere arka arkaya hızlı bastıktan sonra 4.yü de 17saniye basılı tuttuğunda ekranın değiştiğini görceksin.Sonraki her basışın bir bilgiyi göstericektir.TFT için kontak ve radyo açıkken settings tuşuna bip sesini duyana kadar bas sonra ekranın yanındaki saat tuşlarından alttakine basarak yne bilgilerle karşılaşabilirsin ;)

kaç km yol gideceğini ne kadar yaktığını gösteriyor mu?

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim o ara siteye bişeyler oldu domain süresi bitmişti sanırsam giremiyodum sonra unuttum gitti iyi hatırlattın bak açayım şimdi :)

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yiğit facebook kullanıyorsan ekle kardeşim 10 numara parçalar buldum linklerini atayım hem ordan daha rahat konuşuluyor.Arkadaşlar facebook ta bi fan sayfası açıp genişleyebiliriz Erinç Aydın olarak aratırsınız Izmir university of economics bağlantılı eleman benim.ekleyin ordan da organize olalım.modifiyeli corsalar olarak sayımız çok güzel ama bi toplaşamıyoruz :)

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
face attım msjda burdan da soleım su lınklerı bıdaha gondersene sıte patlayınca onlarda gıtmıs :D

özgür kdf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç km yol gideceğini ne kadar yaktığını gösteriyor mu?

deponda kaç litre yakıt olduğunu ve bununla anlık ve ortalama olarak ne kadar gidilebileceğini gösteriyor ama o da doğru değil bence çünkü ben bir depoyla ( 45 L ) 800 km gidebiliyorum uzun yolda ama bilgisayar depoda 45 L yakıt varken 450 km gidebileceğimi söylüyor ve genelde de bu ısrarını koruyor yani 20 litre varken 200 km gidersin diyor. anlatacağın bi şeyler gösteriyor ama gösterdiği şey menzil kilometresi ise yanlış gösteriyor. ben o özelliğini en az yaktığı hızı tespit etmek için kullanmaya çalıştım gördüğüm kadarıyla 90 km/s makul.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O bilgiler doğru da arada saçmaladığı oluyo mesela basınca bambaşka rakamlar gösteriyor.Sonra kontağı kapatana kadar düzelmiyor.Sanırım sürekli o hızla gitçeğini düşünerek ölçüme devam ediyor.Yarın okul çıkışı ben bi yazıyım bütün özellikleri sonra bi başlık açıcam ordan faydalanabilirsiniz arkadaşlar.