CAR400 Panel Işıklarının Değişimi

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, araçlarda CAR400 olunca üzerine yapılan çalışmalarda çok oluyor :) Daha önce ön paneldeki butonların beyaza dönüşümünü yapmıştım. Teyp ise sarı sarı baya göz bozuyordu. Bugün fırsatım oldu onunda panel ışıklarını değiştirdim. Yapımı zor değil. İhtiyacımız olan lehim seti ve 11 adet küçük beyaz led. Önce paneli söküp boardı çıkartıyoruz, sonrada eski ledleri söküp yenilerini lehimliyoruz. + ve - ye dikkat etmekten başka yapacağınız hiç bir şey yok. Yapmı gayet basit.15dk'mı aldı tamamının değiişmi ve araca takması. İşte resimler...

Işıklarını değiştireceğimiz CAR400'ün paneli

Gördüğünüz gibi panelin arkasında 4 tane yıldız vida var. Bunları söktüğümüzde direk olarak açılıyor.

Panel içindeki kart. İşlemi bu kart üzerinde yapacağız.

Kartın arkasından baktığımızda ledlerin bulunduğu lehimleri karta zarar vermeden temizliyoruz ve ledleri karttan çıkartıyoruz

Sarı ledlerin yerine takacağımız küçük ledler

Gördüğünüz gibi sarı olanları beyaz ile değiştiriyoruz. Takarken + ve - uçlarına dikkat ediyoruz. Yoksa ledler çalışmaz :)

Ve tüm ledleri değiştirdik

İşlem bittikten sonra kartın arka kısmı. Biraz özenli çalıştığımızda belli bile olmaz :)

Bu da kartın tüm ledlerinin beyaza dönmüş hali. Henüz araç içinde fotograf çekemedim ama en kısa süre içinde araç içinde nasıl durduğununda fotografını koyarım. :rakir:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Bu da bitmiş hali. Araç içindeyken. Sadece gösterge paneli kaldı, onuda değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik. Çnkü beyaz ışık parlak olduğu için uzun yolda gözü yoruyor.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canım sıkıldı bugün açtım içini gerçekten çok kolay, ledleri değiştirmedim ama tüm ledleri değiştirmek maks. 10 dakikamı alır proje için de teşekkür ederim bu yaz kısmet olursa tüm ışıkları beyaz kırmızı kombinasyonunda yapmak istiyorum :) sizde güle güle kullanın :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta gosterge panelıne soyle bısey gordum paneldekı tum ısıkları sokmusler panelın ust kısmına ıcerden şerit led dosemısler ısık dıretk gozune degıl panele yansıdıgından panel cok guzel gorunuyor hemde gozune carpmıyor

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
yok ya, üstten yada alttan şerit led benim tarzım değil. panel karanlık, sadece yazılar ışıklı olmalı bence..

Son düzenleme:

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma eline emeğine sağlık