Bu parçanın adı nedir ve ne sıkıntı oluşturur?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün aracımin yağını kontrol ederken gözüme ilisti. Hava filitresinden boğaz kelebegine giren borunun boğaz kelebeğindeki kelepcenin ordan 3-5 cm kadar yirtilmis. Bu yırtık araçta ne gibi sıkıntılar oluşturur.
Aracım sadece motor sogukken ilk calistirmada benzinde düzensiz çalışıyor. Motor devri 800 ile 1000 devir arasında ufak ufak oynayıp titreme yapıyor. Motor sogukken ilk calistirmada hemen kalkıp gidemiyorum. Kalkmaya calistigimda araba boguluyor ve ilerlemiyor. Motor ısıninca bütün belirtiler kayboluyor. Sıcak motor ne benzinde nede gazda titremiyor.
Ustam aracın motorunu soğuk bir şekilde görmedi ama sorunu anlatinca direk enjektör demişti.
Bu sıkıntı enjektör den olsa motor sicakkende yapmaz mi?
Boğaz kelebegine giren hortumdaki yırtık fazla hava almasindan dolayi bu titremeleri yaparmi acaba?
Bu parçanın adı ve fiyatini nekadardir.?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not:resimi hangi parça olduğunu göstermek için internetten buldum. Yarın kendi aracımin resminde çekip koyarım.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1367345552168.jpg
    uploadfromtaptalk1367345552168.jpg
    34.7 KB · Görüntüleme: 71

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün aracımin yağını kontrol ederken gözüme ilisti. Hava filitresinden boğaz kelebegine giren borunun boğaz kelebeğindeki kelepcenin ordan 3-5 cm kadar yirtilmis. Bu yırtık araçta ne gibi sıkıntılar oluşturur.
Aracım sadece motor sogukken ilk calistirmada benzinde düzensiz çalışıyor. Motor devri 800 ile 1000 devir arasında ufak ufak oynayıp titreme yapıyor. Motor sogukken ilk calistirmada hemen kalkıp gidemiyorum. Kalkmaya calistigimda araba boguluyor ve ilerlemiyor. Motor ısıninca bütün belirtiler kayboluyor. Sıcak motor ne benzinde nede gazda titremiyor.
Ustam aracın motorunu soğuk bir şekilde görmedi ama sorunu anlatinca direk enjektör demişti.
Bu sıkıntı enjektör den olsa motor sicakkende yapmaz mi?
Boğaz kelebegine giren hortumdaki yırtık fazla hava almasindan dolayi bu titremeleri yaparmi acaba?
Bu parçanın adı ve fiyatini nekadardir.?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not:resimi hangi parça olduğunu göstermek için internetten buldum. Yarın kendi aracımin resminde çekip koyarım.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu boruyu acilen değiştirmenizi tavsiye ederim. Borunun delik veya yırtılmış olması buradan hava girişine neden olur ve hava debimetresinden sonra girdiğinden bu hava debimetre havayı düzgün ölçemeyeceğinden motor düzensiz çalışır.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu parçanın adı nedir bilen yok mu ?
internette hava filitresi borusu, hava debimetresi borusu, kelebek boğazı borusu, kelebek boğazı hava giriş borusu diye aratmama rağmen bulamadım. kendim değiştirebileceğim birşey olduğundan internetten sipariş verirrim diye düşünmüştüm. parçanın ismini bile yardımcı olursa sevinirim