Bu ekspertizdeki hasarları yaptırmam bana kaça patlar ?

diazem

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yeni aldım aracı, fiyatı uygun idi, bu expertizde yazan mekanik kısım ile ilgili hasarı yaptırmam tahmini kaça patlar, en kötü ihtimal

IMG-20230213-WA0013.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Efe bey öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Periyodik bakımın bile 2-3 bin TL tuttuğunu varsayarsak malesef ki bu iş/işlemler kullanılacak parçalara göre değişmekle birlikte 20-25 bin TL rahat tutar diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: caulerpa

diazem

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, Tekirdağ da tanıdığınız opel servisi var mıdır önerebileceğiniz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sitemizin Yetkili & Özel Servis sayfasına kendilerini eklemiş olan servisler var. Gördüğüm kadarıyla Tekirdağ ilinde 2 tane mevcut. Dilerseniz öncesinde bir telefonla arayıp görüşün. (Dipnot: Servisleri tanımıyoruz)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
işinin ehli bir ustaya yaptırmanız ayrıca çok önemli. @Hasip bey biraz iyimser konuşmuş. bence 20-25 bin tutacak bu bakım ve tamiratların işçiliği için zaten 10-15 bin TL isterler. bu kadar bakım gerektiren bir araç alıp uğraşmak yerine daha bakımlı bir araç mı baksaydınız diye düşünmeden edemiyorum. yine de aracınız hayırlı olsun. eliniz yatkınsa ufak tefek şeyleri kendiniz yapın. internetten parçaların fiyatını kontrol edin. güvenli yerlerden gerekirse kendiniz alın.

• Beğen
Tepkiler: caulerpa ve Hasip

diazem

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
işinin ehli bir ustaya yaptırmanız ayrıca çok önemli. @Hasip bey biraz iyimser konuşmuş. bence 20-25 bin tutacak bu bakım ve tamiratların işçiliği için zaten 10-15 bin TL isterler. bu kadar bakım gerektiren bir araç alıp uğraşmak yerine daha bakımlı bir araç mı baksaydınız diye düşünmeden edemiyorum. yine de aracınız hayırlı olsun. eliniz yatkınsa ufak tefek şeyleri kendiniz yapın. internetten parçaların fiyatını kontrol edin. güvenli yerlerden gerekirse kendiniz alın.
hepsini yaptırmak gerekir mi , aciliyeti olanlar hangileri , diğerlerini peyder pey yaptırsam

2007 model corsa manuel 6 ileri, dizel, 240bin de , bunları yaptırdıktan sonra ekspertizde sıfır hata , motor %90 , kaporta temiz, piyasası kaç olur , aldığıma değdi mi merak ettim

Son düzenleme:

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
en acili zincir, hatta yaptırmadan binmeyin bile diyebilirim ses çok geliyorsa. v kayışının çalıştırdığı rulmanlardan birisi su devirdaim, bu ikisine baktırın ilk etapta. Bunların debriyaj olayları maliyetli, oynar volan var (pahalı) açılmışken beraber değiştirilir(baskı balata bilya volan set halinde). Egr ve katalizör temizlikle kurtarabilir, egr sökülüyken biraz kolaylaştığı için emme manifoldunu da temizletebilirsiniz. Cenk bey işinin ehli usta konusunda çok çok haklı, özellikle debriyaj ve zincir konusunda extra dikkat, bunların işçiliği önemli... Fren de şakaya gelmez bilirsiniz, aracın bakımı ortada, fren hidroliğini de değiştirtin derim naçızane. Hayırlı olsun aracınız... (maliyet içinse sanki 30u geçer...)

• Beğen
Tepkiler: diazem ve Hasip

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
valla hepsi acil. nihayetinde biri bile görevini yapmasa araç sıkıntı çıkarır. en acili diye bir sıralama yapmak zor. önemlisinin başında bana göre durmak için frenlerin sağlam olmasıdır. ama aynı zamanda gitmek için baskı balata, az yakması için bakım vs. amortisörler sizi yolda tutar. lastik değişimi yetmez. ancak atlamadan unutmadan söyleyeyim. zincir değişimi esnasında sente önemli. sente tutmazsa araba bir türlü düzen tutmaz. buna ben olsam ekstra dikkat ederdim.

her şeyini yaptırsanız bile geçmişten bakımlı düzgün gelen bir araç fiyatından her zaman daha ucuz olur sizin aracınız. bu aracı bedavaya da alsanız uğraştığınız zaman emek vs para ile ölçülmez. insanla uğraşmak zor. sanayide işinizi bitirmeniz zor. devir çok kötü.

• Beğen
Tepkiler: caulerpa

diazem

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
IMG-20230215-WA00015dad09716daeefda.jpeg

Bunlar , ek olarak debriyaj baski balata volan bilya seti ve fren disk balatalarini yaptiracagim

macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Efe bey hayırlı olsun. Forumda epey gezinin bilgi edinmeye çalışın derim.

• Beğen
Tepkiler: diazem