Astra k Akü amperi

Sonkurus

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Öncelikle burada yeniyim. Daha önce sorulmuş mu bilemedim ama Astra k 1.6 aracım için akü kaç amper olmali bilemedim. Aydinlatirsaniz sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Öncelikle burada yeniyim. Daha önce sorulmuş mu bilemedim ama Astra k 1.6 aracım için akü kaç amper olmali bilemedim. Aydinlatirsaniz sevinirim
Üstad amperi yüksek tak birde senin araç için start stoplu akü al ne kadar yüksek amperli alırsan iyi olur

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Sonkurus

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yani illa şu amper olacak diye bir kaide yok sanırım. Sağolun
Takılı amperden düşük olmasın ve aracın da start stop varsa start stopa uygun akü olsun normal akü olmaz sonrasında eğerki yuvaya normalden büyük akü sığıyorsa tak daha uzun ömürlü olur

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Hasip

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü seçerken mutlaka orjinal amper ve soğukta ilk marş gücü değerine sadık kalmak daha iyidir. İlk marş gücü çoğu zaman dikkate alınmıyor ama o da önemli. Yüksek amperli akü en iyisidir diye bişey yok. Aracında ekstra ses veya ışık aksesuarı yoksa ve aracı en az haftada 150- 200 km kullanıyorsan yüksek ampere hiç gerek yok. Akü satanların ellerindekini satmak için bir pazarlama taktiğidir. Amper akünün saklayacağı enerji miktarıdır. Sen eğer az km yapıyorsan ve aracı bırakıp 10 gün sonra marş yapıyorsan. O az km yaptığından dolayı akü tam dolmadığı için 72 -80 değil 280 amper de alsan marş basmaz. Arkadaşlar parayı kolay kazanılmıyor. Şu bu en iyisi diye ihtiyacımıza hitap etmeyen şeylere boşa harcama yapmayalım. Kullanma tarzımıza uygun en ideal ve ekonomik olanı tercih edelim. Bu hem bizim hem de ülkemizin milli ekonomisi için faydalıdır.

Bunlar benim 1994 ten beri otomobil kullanıcısı olarak, gerek oto sanayi gerek mühendis arkadaşlar ile ve en önemlisi canlı tecrübeler ile edindiğim deneyimler ile alakalı paylaşımlarım. Paylaşmak istedim sizlerle. Yanlış anlaşılmasın bu samimi forum ortamında bilmişlik taslamak değil tamamen bilgi paylaşımı . Eğer benim de yanıldığım noktalar var ise lütfen söyleyin.

Herkese kazasız , keyifli sürüşler.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Acc değeri orjinal aküye göre yan sanayi akülerde daha büyük kapasiteli aküler karşılayabiliyor ne yazık ki. Daha büyük akü tavsiye edilmesinin nedeni bu.

Kendi aracımdan örnek vereyim orjinal 60 amper aküsü 680 cca değerindeydi ne mutlu nede inci bu değeri veremiyor hatta mutlu akünün 72 amper olanı bile o yüzden bende inci 72 amper 720 acc değerli akü aldım.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Acc değeri orjinal aküye göre yan sanayi akülerde daha büyük kapasiteli aküler karşılayabiliyor ne yazık ki. Daha büyük akü tavsiye edilmesinin nedeni bu.

Kendi aracımdan örnek vereyim orjinal 60 amper aküsü 680 cca değerindeydi ne mutlu nede inci bu değeri veremiyor hatta mutlu akünün 72 amper olanı bile o yüzden bende inci 72 amper 720 acc değerli akü aldım.

mutlu aküde 60 amperde var 680 olarak

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Aynı araçtan bende de var. Akü stepne altında olduğu için aıp bakamadım henüz. Aracı yeni aldım. AGM tipi 80 amperlik olduğunu okumuştum bir yerde ama uygun zamanda söküp bakacağım. Aracım 2016 model akü orijinal. Bitince yine aynı kapasitede akü alacağım.

• Beğen
Tepkiler: garbis

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
arkadaşın akü ile ilgili bilgilerine katılıyorum. Kapasite konusunda bahsettikleri önemli. Babamın aracında 55 amperlik akü vardı orijinal 6 sene kullandı. Çevremde daha yüksek amperli akü takıp daha kısa süre kullanan insanlar var. yani yüksek amper daha uzun yıllar anlamına gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: garbis

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
astra k 1.6 dizel aracınız için agm tipi akü alacaksınız kitapçığında yazan bu.