Astra J uyarı sesleri gelmiyor

yigiter_342

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
2013 model Astra J sahibiyim. Yaklaşık 2 haftadır sinyal, kemer uyarı sesi vs hiç bir sesi alamıyorum. Sebebi ne olabilir? Yardımcılarınızı rica ediyorum.

yigiter_342

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Rica ederim, söylediğiniz gibi bu video multimedya sistem olanı anlatmış şimdi aşağıda eklediğim video ise multimedya olmayan sistemde geçerli, videoda anlattığı gibi config tuşuna bastıktan sonra konfor ayarları menüsünden ayarlanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=wqcQUJFqA6g

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim aracımda'da var nedenini bulabildiniz mi acaba, ne sinyal sesi geliyor nede emniyet kemeri ikaz sesi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Config ayarlarından herhangi bir değişiklik yapılmadıysa,buzzer bozulmuş olabilir.Seslerin çıkması için Cd+radyo veya Multimedya araçlarına ufak bir speaker takılır...Teybin veya Multimedyanın arkasında kalır...Genelde buzzer deniyior..Park sensörlerinin speakerına benzer....Bir ihtimal o bozulmuş olabilir...

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Config ayarlarından herhangi bir değişiklik yapılmadıysa,buzzer bozulmuş olabilir.Seslerin çıkması için Cd+radyo veya Multimedya araçlarına ufak bir speaker takılır...Teybin veya Multimedyanın arkasında kalır...Genelde buzzer deniyior..Park sensörlerinin speakerına benzer....Bir ihtimal o bozulmuş olabilir...
yok hocam confing den değil orada yüksek ses gösteriyor ama bir gariplik var çözemedim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aküyü söküp bir süre bekleyip tekrar taktığınızda araç fabrika ayarlarına dönecektir belki sesler bir şekilde kısıldıysa arıza yoksa eski haline döner.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah sesssiz ortamda tamamen kulak verince sinyal sesinin geldiğini farkettim. Park sensörü sesi normal geliyor ama park sensörünün sesi arka kapıdaki hoparlörden geliyor. Confing deki ayarlarda ses yüksek görünüyor

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah sesssiz ortamda tamamen kulak verince sinyal sesinin geldiğini farkettim. Park sensörü sesi normal geliyor ama park sensörünün sesi arka kapıdaki hoparlörden geliyor. Confing deki ayarlarda ses yüksek görünüyor
Dediğim gibi,göğüsteki radyo-teyp veya multimedya takılı ise multimedyayı sökün arkasındaki buzzerı bulun ve kontrol edin....

Buzzer3628dbce2835f843.jpg