Astra J Sedan Camın önünde duran lamba ? Ne işe yarar

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, öncelikle opel gurubuna yeni katıldığım için ve burda konuyla ilgili başlığı arasam da bulamadım. Benim gibi bu konuda bilgisi olmayan ya da merak edenler için konunun cevabını form yöneticilerden cevabını aldım. İlginçtir ki 3-4 yıldır opel kullanan arkadaşlarım merak edip sormamışlar bile :)

Detaylı açıklamayı şöyle yapmıştır;

"Merhabalar,Gösterdiğiniz yerdeki sistem birden fazla fonksiyona sahiptir. Cosmo, Elite, Sport gibi donanımlarda üzerinde bulunan alarm ışığı ile sistemin devrede olduğunu belirtmektedir. Bunun dışındaysa klima iç sıcaklık sensörü olarakta görev yapmaktadır. Aracınız tekrardan hayırlı olsun. Saygılar hocam :) "

Kendisine burdanda teşekkürlerimi sunar, gerçekten çok yararlı bir forum sahibi oldukları içinde tebrik ederim. Herkese iyi günler...

Adsizbfc9093d46037b31.png

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz hocam, genelde dikiz aynasının altındaki kamera (bazı donanımlarda var) çok fazla sorulurdu. Muhtemelen birçok kişinin gözünden kaçıyor bu sensör, üst seviye donanımlarda altında hoparlörde var :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Otomatik far varmı aracınızda evet baya doluysa birde içerisinde tweter olur daha dolusunda supwoofer da olur bu çok nadirdir 😁

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
o parça otomatik far olan ve otomatik iklim kliması olan araçın klima sensörü

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Otomatik far varmı aracınızda evet baya doluysa birde içerisinde tweter olur daha dolusunda supwoofer da olur bu çok nadirdir 😁
Otomatik Far yok otomatik klima var. :D tweter var galiba içinde dediğiniz gibi, en azından sorarak öğreniyoruz. Yoksa söktürmek zorunda kalabilirdik :D:D:D hahaha

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Otomatik Far yok otomatik klima var. :D tweter var galiba içinde dediğiniz gibi, en azından sorarak öğreniyoruz. Yoksa söktürmek zorunda kalabilirdik :D:D:D hahaha
otomatik klimanın oda üstad sökmesi bişey değil dişleri var elinizle çekin çıkar

• Beğen

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu soru özelinde değil ama genel olarak sorulan böyle sorular için...
Ben de şunu gerçekten merak ediyorum. Bir araç alındığında standart bir kullanıcının bilmesi gereken bütün detaylar, teknik bilgiler kullanıcı kılavuzunda yazıyor. Bu kılavuzu heralde çoğu kişi çaydanlık altlığı olarak kullanıyor, ilginç.
Gerçekten kitapsız bir toplumuz :)

Capture679c59ee667a0540.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu soru özelinde değil ama genel olarak sorulan böyle sorular için...
Ben de şunu gerçekten merak ediyorum. Bir araç alındığında standart bir kullanıcının bilmesi gereken bütün detaylar, teknik bilgiler kullanıcı kılavuzunda yazıyor. Bu kılavuzu heralde çoğu kişi çaydanlık altlığı olarak kullanıyor, ilginç.
Gerçekten kitapsız bir toplumuz :)

Capture679c59ee667a0540.png
üzerindeki ledi anlatmış ama bunu öğrendik üstad sayende :) bildiğim kadarıyla onun içerisinde sensörde olmalı o sensörde otomatik klimanın

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
o parça otomatik far olan ve otomatik iklim kliması olan araçın klima sensörü

Ustat otomatik farlar için dikiz aynasının altında kamera (opel eye, afl için) var :) Bazen bu kameradan nasıl görüntü alabilirim diye düşünmüyorum değil...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustat otomatik farlar için dikiz aynasının altında kamera (opel eye, afl için) var :) Bazen bu kameradan nasıl görüntü alabilirim diye düşünmüyorum değil...
Görse görse belki bayi elindeki cihazla görür oda renkli göremez bence bir kaç yerde bu sistemlerim videolarını izlemiştim renkli değil siyah arka olan içerisinde çizgilerle herşeyi belirtiyordu baya araştırmak lazım gece görüş filan 😁 yada cosmo ise ekran varsa bir tane internet güzel gece görüş kamera alıp onuda opel logonun altına koyup ön tarafı yol boyu görmek değişik olabilir 😁