Astra J Otomatik Dizel Çekişten düşme

turkuaz036

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Aracın yeni. Yetkili servise götürmen lazım aslında.

her daim aynı servise götürmezsen ve birden fazla usta aracı ellerse araçtan soğursun.biri bozar diğeri yapar süreç uzar gider.

Yetkili servise gidip arıza tespit yaptırıp akabinde yapılacak şeyleri söylemelerini talep et.

Anlattığın kadarıyla turbo bir şekilde devreden çıkıyor sonra giriyor gibi

Geçmiş olsun umarım sorununu çözersin
Teşekkür ederim. Aslında önceliğim yetkili servis. İki yıl bakımları orda yaptırdım Ancak Mersinde bir yetkili servis var. Pejo ve Opel aynı yerde bakıyorlar. Haliyle çok yığılma var ve yeterli detaya bakılmıyor. Opel sahibleri biraz serzenişte bulunuyorlar. İlk kez gittiğim özel servisi bana yetersiz geldi. Sanırım yetkili servisi düşünmem gerekecek. Bahsettiğiniz gibi turbo devreden çıkıyor gibi tabii egr valv da oluşma seceneği. Siz ve diğer yorum sahiblerinin değerli yorumları sonucda bir fikir secenek yaratıyor. Çok teşekkür.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Hocam arıza hakkında bilgim yok ama Mersin"de yetkili servis eskiden gedizlerdi şimdi öğütler görünüyor. gedizler kapattı mı bilgim yok eğer hala açıksa bence gedizlere bir uğrayın benim bildiğim en az 10 yıldır opel servisi orası, çok uzun zaman oldu ben gitmedim. ayrıca mersinde mutlaka uzmanlık alanı opel olan usta vardır. ben vakti zamanında sorun yaşadım ve mersinde çözmüştüm. Girne'de ikamet ediyorum inanının burası Türkiye"den 10 yıl geriden geliyor her konuda.

• Beğen
Tepkiler: turkuaz036

turkuaz036

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam arıza hakkında bilgim yok ama Mersin"de yetkili servis eskiden gedizlerdi şimdi öğütler görünüyor. gedizler kapattı mı bilgim yok eğer hala açıksa bence gedizlere bir uğrayın benim bildiğim en az 10 yıldır opel servisi orası, çok uzun zaman oldu ben gitmedim. ayrıca mersinde mutlaka uzmanlık alanı opel olan usta vardır. ben vakti zamanında sorun yaşadım ve mersinde çözmüştüm. Girne'de ikamet ediyorum inanının burası Türkiye"den 10 yıl geriden geliyor her konuda.
Gökhan bey doğru Opel servis Gedizlerdi ve memnundumda. Gidince bir kaç görevli vardı. İlgileniliyordu ama kapattılar. Şimdi yerinde Öğütler var. Maalesef geçen yılda bir görevli vardı. O da telefonda bir müşteriyle görüşüyor bitmesini bekliyorduk. Derdimizi anlatınca dışarda bir arkadaş geliyor. Konuyu anlatıyoruz. Araçı alıp servise iniyordu. Bitincede girişteki bayan faturayı kesip veriyor. Pek bilgilendirme yok. Personel az iş çok. Aynı zamanda Pejo ve Opelin servisini aynı yerde bakıyorlar.Yoğun kalabalık 2 gün önce yine gittim. Park bile edemedim. Geri döndüm. Gerçi randevu veriliyor ama servis yoğun arac izdihamı var diyebilirim. Randevu alıp götürürüm ama dialog çok az. Al fatura ver meblağ. Hatta 2 nci bakımımda kredi kartıma taksit bile yapılmamıştı. Peşin çekildi. Maaşlı insanız. World Karta orda taksit yapılmıyormuş. Yani durum bu. İlginiz içinde teşekkürler.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Gökhan bey doğru Opel servis Gedizlerdi ve memnundumda. Gidince bir kaç görevli vardı. İlgileniliyordu ama kapattılar. Şimdi yerinde Öğütler var. Maalesef geçen yılda bir görevli vardı. O da telefonda bir müşteriyle görüşüyor bitmesini bekliyorduk. Derdimizi anlatınca dışarda bir arkadaş geliyor. Konuyu anlatıyoruz. Araçı alıp servise iniyordu. Bitincede girişteki bayan faturayı kesip veriyor. Pek bilgilendirme yok. Personel az iş çok. Aynı zamanda Pejo ve Opelin servisini aynı yerde bakıyorlar.Yoğun kalabalık 2 gün önce yine gittim. Park bile edemedim. Geri döndüm. Gerçi randevu veriliyor ama servis yoğun arac izdihamı var diyebilirim. Randevu alıp götürürüm ama dialog çok az. Al fatura ver meblağ. Hatta 2 nci bakımımda kredi kartıma taksit bile yapılmamıştı. Peşin çekildi. Maaşlı insanız. World Karta orda taksit yapılmıyormuş. Yani durum bu. İlginiz içinde teşekkürler.
Hocam bence iyi bir özel servis bulmalısınız, özellikle opel konusunda uzman yoksa işiniz uzun sürecek gibi. aynı dertten bende muzdaribim en azından forumdaki bilgili tecrübeli arkadaşlar bizi yönlendiriyor. mutlaka Mersin"den aramızda olanlar vardır gittikleri ustalardan bahsederlerse size referans olabilir geçmiş olsun.

turkuaz036

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam bence iyi bir özel servis bulmalısınız, özellikle opel konusunda uzman yoksa işiniz uzun sürecek gibi. aynı dertten bende muzdaribim en azından forumdaki bilgili tecrübeli arkadaşlar bizi yönlendiriyor. mutlaka Mersin"den aramızda olanlar vardır gittikleri ustalardan bahsederlerse size referans olabilir geçmiş olsun.
Bakalım yetkili veya özel servis yeterki işini doğru bileni bulmak. Yinede az da olsa burda yorum yapan arkadaşlarında önerilerini kulak arkası etmeyecem. Tekrar teşekkür ederim. Sizede geçmiş olsun. İnşallah bu sinir bozucu durum çözmlenir.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
turbo kaçağı gibi görünüyor.
yeterli basınç üretemiyor turbo. birden çok sebebi olabilir. turboda çatlak olabilir, turbo yağlanmış olabilir, turboyu besleyen kılcal hortumlarda çatlak olabilir, selenoid valfi arızası olabilir,
aynı sorun astrah 1.3 dizelde başıma geliyordu, turbo tam devreye gireceğinde sarı ışık yakıp bi anda yığılıyor ve turbo devreden çıkıyordu. turbo selenoid valfi değiştirip denedik sorun çözülmedi. sonra usta kılcal hortumları değiştirdi sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: turkuaz036

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gittiğiniz yetkili serviste iş yok, boşverin orayı. Para ve vakit kaybı.
Otomotiv sektörü krizde zaten, çoğu servis kapandı, zarar edenler iyi ustaları elinde tutamıyor. Doğru düzgün periyodik bakım bile yapamıyor çoğu, nerde kaldı ki arızayı bulup tamir etsinler.

Düzgün bir usta bulmanız lazım. Opel Service Team diye facebook grubu var, Mersin veya yakın çevresinde tavsiye edilen Opel ustası oradan bulabilirsiniz.

turkuaz036

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Gittiğiniz yetkili serviste iş yok, boşverin orayı. Para ve vakit kaybı.
Otomotiv sektörü krizde zaten, çoğu servis kapandı, zarar edenler iyi ustaları elinde tutamıyor. Doğru düzgün periyodik bakım bile yapamıyor çoğu, nerde kaldı ki arızayı bulup tamir etsinler.

Düzgün bir usta bulmanız lazım. Opel Service Team diye facebook grubu var, Mersin veya yakın çevresinde tavsiye edilen Opel ustası oradan bulabilirsiniz.
Aslında tercihim yetkili servis ama işleyişi doğru muhattap yok. Özele bakıyorsun her tamirdeki belli başlı aletler. Cihazları yetersiz. Deneme yanılmayla iş akışı var. Yani evet düzgün işini bilen bir usta bulmak. Teşekkürler bahsettiğiniz grubada bakayım.

can.yanbaz

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Aslında tercihim yetkili servis ama işleyişi doğru muhattap yok. Özele bakıyorsun her tamirdeki belli başlı aletler. Cihazları yetersiz. Deneme yanılmayla iş akışı var. Yani evet düzgün işini bilen bir usta bulmak. Teşekkürler bahsettiğiniz grubada bakayım.
Mersin' de ben kime sorduysam İçel Opel Özel Servis var ora git dediler. Ustaları gedizlerden çıkmaymış. Sadece opel grubu araçlara bakıyorlar. Dükkana gittiğinizde Mersin' deki tüm opeller orada sanırsınız biraz yoğunlar ama ben işten anladıklarını düşünüyorum.
Yukarıdaki linkte adresini falan bulabilirsiniz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kamil Bey ne yazık ki ustaların iş ahlakı yok. Sizin araç arıza tespit cihazına bağlanıp hata kodlarına bakıldı mı? Egr valfi değişmemiş olabilir başka valf olmasın çünkü bizim 1.3lerin bile egr valfi orjinal servis dışında bin küsür lira. Mersinde yetkili servis varsa eğer gidip servis müdürüyle görüşüp durumunuzu anlatın eğer yardımcı olmazlarsa 0850 399 67 35 opelin müşteri hizmetleri şikayet edin.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.