Astra J Kedi gözlerine led ( Ayrıntılı )

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Merhabalar,
Ben de kedi gözlerine led uygulaması yaptım. Biliyorum bununla ilgili konular var. Ben biraz daha detaylı anlatacağım. Ben tek chipli 2 sıra led döşedim. Birisini sinyallere diğerini stop lambasına bağladım.

Malzemeler;

- 1 M. Silikonlu led ( 5 TL )
- Akvaryum slikonu (8 TL)
- Dremele takılan plastik kesici. ( 12 TL )
- Kablo, lehim, silikon tabancası, bant vs. ( Zaten vardı )
- Sabunlu su ( Akvaryun slikonunu elinize bulaşmadan düzgün ve parlak yüzeyli hale getirmek için)

Akvaryum slikonu bu:

akvaryumsilikonu.jpg

Dremelin ucuna takılan aparat. Plastik kemeye yarıyor. Falçatayla ayırmayı denedim, baktım zor. Bunu aldım ve çok kolay kesti.

imag3330.jpg

Bu da kesilmiş halı, biraz çapak oluyor ama kolay temizleniyor.

imag3323.jpg

Kırmızı silikonlu led, ben silikonunu söktüm. Silikon biraz kalındı, onun yerine akvaryum silikonunu kullanarak silikonladım, daha ince oldu.

imag3331.jpg

imag3363.jpg

Bu da silikonlanmış hali.

imag3374.jpg

imag3402.jpg

Çamaşır mandalı ve küçük işkence kullanarak ön parçalarını akvaryum silikonu ile yapıştırdım.
Ledlerin kablolarını da tam mandalların arkasından çıkardım ki tamponda oralar zaten delik ekstra iş çıkmasın diye.

imag3427.jpg

imag3426.jpg

imag3461.jpg

imag3351.jpg

Bu da bitmiş son hali.

imag3464x.jpg

imag3470.jpg

imag3353.jpg

Bu da hangi kablo hangi ampule gidiyor, hangisine bağlamak isterseniz tercih sizin. Ben sinyal ve stoplara bağladım.

imag3745aaa.jpg

Tamponun kenarından kabloyu geçirip, kabloyu azıcık aralıyarak bağlantımızı yapıp, bantımızla sarıyoruz.

imag3779.jpg

Ve buda sonuç. Sinyallerle berber yanana hali

imag3782.jpg

Bu da frenlerle berabar yanan hali.

imag3785.jpg

Resimler cep tel. ile çekildi, gerçeği buradakinden daha güzel. İyi ki yapmışım.
Yapmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabildiysem ne ala. :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunun corsa için olanını yapsaniza :D eline sağlık bence çok güzel gitmiş arabana

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş sinyal de farklı renk olsa görüntüde fark olurmuydu yoksa reflektör kırmızı olduğu için aynı mı olurdu?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık çok güzel olmuş ama alttaki ledlerin hemen altında egzoz çıkışı gibi olan şeyleri hoş bulmadım..Megane çakması gibi olmuş..Tek çıkışlı krom egzoz ucu da olabilir çift çıkışlısı da..

vanery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok güzel olmuş arabamı aldığımda yapacağım ilk şey bu olacak. ama tek devreli led kullanmışsın çift devre olsa birtane cekmen yeterli olurdu diyeceğim ama bence ikitane çekmenin nedeni geniş görünsün diye :)

selhanca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş eline sağlık çok güzel olmuş ... sen hangi memlekettesin parçaları alıp geliyim bana da yap ;) .. ben de bu tip yetenekler sıfır :( şaka bi yana bravo diyorum güle güle kullan ...

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık bencede çok hoş olmuş güle güle binin. bu arada egzoslara da bayıldım arabanın çizgisine çok güzel oturmuş.:rakir: orjinalimi böyle yoksa sonradan mı yaptırdınız ???