Astra j ilk çalıştırmada sarsıntı, tekleme. Lutfen yardım

mehmeteren52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2012 model astra j 1.4t sport HB otomatik aracım yaklaşık 2 yıldır bende ve landirenzo lpg var. Aracım 3 haftadır ilk çalıştırmada sarsinti yapıyor. Egzoza kadar sallanıyor şiddetli şekilde hissettiriyor. Motor biraz ısındıktan sonra sarsinti ve tekleme geçiyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2012 model astra j 1.4t sport HB otomatik aracım yaklaşık 2 yıldır bende ve landirenzo lpg var. Aracım 3 haftadır ilk çalıştırmada sarsinti yapıyor. Egzoza kadar sallanıyor şiddetli şekilde hissettiriyor. Motor biraz ısındıktan sonra sarsinti ve tekleme geçiyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim
Lpg sistemini devre dışı bırakıp aracınızı benzinde kullanarak deneme yapabilir misiniz?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmeteren52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sistemini devre dışı bırakıp aracınızı benzinde kullanarak deneme yapabilir misiniz?

Denemedim o şekilde deneyeyim. Peki benzinde kullanım sonrası yapmaz ise sorun nedendir sizce

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bu sorun benzindede oluyorsa subaplarınızda problem olabilir, diğer durumdaysa LPG sisteminin elden geçirilmesi gerekiyor.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Denemedim o şekilde deneyeyim. Peki benzinde kullanım sonrası yapmaz ise sorun nedendir sizce
Benzinde sorun olmazsa güzel [emoji106]
Lpg sistemi baştan aşağı kontrol edilir, çözülür.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ama benzinde de sorun olursa, ki sanmıyorum, korkarım ki ilk akla gelen ihtimal: @Hasip hocamın da dediği gibi... Subaplar

mehmeteren52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu sorun benzindede oluyorsa subaplarınızda problem olabilir, diğer durumdaysa LPG sisteminin elden geçirilmesi gerekiyor.
Anladım hemen denemeye başlayacağım teşekkürler.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Ama benzinde de sorun olursa, ki sanmıyorum, korkarım ki ilk akla gelen ihtimal: @Hasip hocamın da dediği gibi... Subaplar

Teşekkür ederim deneme sonrası sonucu paylaşacağım sizlerle.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

mehmeteren52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Hasip @tuleybihayat dün gece yaklaşık 20 km benzinde kullanım yaptım sabah aracımın calistirdigimda eski günlerdeki gibi sorunsuz çalıştı hiç bir sarsıntı titreme olmadan 1 gün daha denedikten sonra aynı şekilde devam ederse dediğiniz gibi lpg cinin yolunu tutacağım. Tekrar teşekkürler size 👏 ilerleyen aşamaları da paylaşmaya devam edeceğim sizinle

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
@Hasip @tuleybihayat dün gece yaklaşık 20 km benzinde kullanım yaptım sabah aracımın calistirdigimda eski günlerdeki gibi sorunsuz çalıştı hiç bir sarsıntı titreme olmadan 1 gün daha denedikten sonra aynı şekilde devam ederse dediğiniz gibi lpg cinin yolunu tutacağım. Tekrar teşekkürler size [emoji122] ilerleyen aşamaları da paylaşmaya devam edeceğim sizinle
Sanırım bursadasiniz, sorunun lpg kaynaklı olduğunu anlaşılırsa lpg ustasına değil lpgayari.com ekibine gidin. Bursada ekipten biri var.

• Beğen
Tepkiler: mehmeteren52

mehmeteren52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bursadasiniz, sorunun lpg kaynaklı olduğunu anlaşılırsa lpg ustasına değil lpgayari.com ekibine gidin. Bursada ekipten biri var.

Evet bursa dayim netlestirince sizinle irtibat kurup dediğiniz yere gideceğim sağolun ilginiz için

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat