ÇÖZÜLDÜ Astra J İçerden Bagaj Açma Sorunu ( Tesla Ekran Multimedia Takılı )

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Beyler,

Geçenlerde bu tesla ekranla alakalı işletim sistemi sorunu yaşamıştım fakat bu konuyu kısa sürede ve iyi bir şekilde çözüme kovuşturduk. Ekran gayet düzgün tüm foksiyonlar çalışıyor.
Yalnız ben aracımı aktif olarak kullandığım için ortalama her 10 günde 1 500km civarı yol yapıyorum. Tabi pandemi dolayısıyla evdeyiz. Bu sabah arabaya geldiğimde anahtarlıktan bagajı açtım, gayet düzgün bir şekilde açıldı. Daha sonra iş yerine geldiğimde, ekranın tuşunda bastım, basılı tuttum arda arda bastım. bagaj aracın içinde kısımdan hiç bir şekilde açılmadı. Kumandadan açılıyor herhangi bir sorun yok, ekrandan açılmıyor. Diğer tuşları denedim, kapıları kitleme - açma ESP yani TC hepsi aktif sadece bagaj açılmıyor. Acaba içerden bağlantısı çıkmış olabilir mi ? Ekran ayarlarından bakıyorum herhangi bir sorun yok. Sizce sorun nerde olabilir, çünkü 1-2 haftaya servis randevusu alacağım zaten ilk 10.000 bakımı için en azından orjinal servise götürürüm .Her o multimedia ekranı çıkartıp taktığımızda illa bir arıza mutlaka çıkıyor en son TESLAyı çıkartıp normal 7nclik ekranı alıp takıcam valla :) herşey güzel hoş herkes herşeyi bildiği için mutlaka bir sorun yarattırıyorlar, ya bağlantıda ya bişeyden

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bağlantısal bir sorun olabilir gibi duruyor hocam, isterseniz söküp bakın soketlerine.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç kapalı kaldıktan sonra denedinizmi?Bazen bu android sistemler kafayı yiyor...Bir süre kapalı durup açınca çalışıyor...Bana Android sistemi ile ilgili bir hata gibi gibi geldi...Belki Tesla cihazınıza bağlı olan soketlerin içindeki pimlerden biri gevşemiş olabilir..

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç kapalı kaldıktan sonra denedinizmi?Bazen bu android sistemler kafayı yiyor...Bir süre kapalı durup açınca çalışıyor...Bana Android sistemi ile ilgili bir hata gibi gibi geldi...Belki Tesla cihazınıza bağlı olan soketlerin içindeki pimlerden biri gevşemiş olabilir..
Denedim açılmadı, Muhtemelen dediğiniz gibi soketlerden birini takmayı unuttular galiba. Bu usta dediğimiz adamlar malesef yanlarındaki çıraklara iş yaptırırken kontrol etmiyorlar. Bu yüzden işçilikleri böyle gölgede kalıyor işte...Acayip bişey ya :LOL: hepsinin bir eskiği mutlaka var

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bagaj açma düğmesi fiziksel tuş şeklinde değil mi? Ekran üzerinde dijital tuş olarak değil.
Android sistemi ile bir ilgisi olacağını sanmıyorum. Montaj yapılırken orjinal bagaj açma soketi orjinal bagaj açma tuşundan ayrılarak multimedyanın bagaj açma tuşuna takılıyor. Temassızlık olabilir. Yerine oturmamış olabilir.

17:52'de tuş takımı soketleri cihazın alt kısmında net olarak görünüyor.

Son düzenleme:
  • Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyler konuyu çözdük, Tesla Multimedia da - Kapılar -Esp - Bagaj - park asist - Dörtlü- panel ışığı şeklinde teslanın üzerinde mevcut fakat bildiğiniz üzere Edition Plus larda Park Asist özelliği yok. Sivil zekalı multimediayı daha önce işletim sistemi sorunu için söken çırak kabloların nerden çıkardığını unutunca rasgele takmayı denemiş haliyle. Bagajı açma tuşunun yerine bağlantıyı yapmadığı için çalışmıyormuş.
Bağlantıları tekrar elden geçirdik, düzeldi. Ara bir bağlantıyla panelin ışıklandırması sürekli açık kalıyordu, onuda normal Farları açtığımda yanacak şekilde düzenlemesini yaptı.
Usta adamlara emanet ediyoruz ama abi, başında durun yoksa hep bir yerde bir eksik çıkıyor, mutlaka kontrol ederim ama Etmemiştim nasıl denk geldiyse.

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Çözülmesine sevindim Okan. Hayırlı olsun. (y)

• Beğen