Astra H rot ayarı

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2010 1.3 dizel astra aracımızda sola çekme sorunu olduğu için rot balansçıya gittik bugün. Rot ayarı yapıldı, denendi fakat aracı aldıktan sonra eve dönerken az da olsa bir sola çekme olduğunu farkettim eve uğramadan tekrar geriye döndüm ve sorunun devam ettiğini söyledim. Başka bir usta geldi ve aracın altında birkaç işlem yapıp denemeye çıktık. Aracı ben kullanmak isteyip aldım, sola çekme sorunu kaybolmuştu fakat direksiyon çok hafif sola bakıyordu. Söylediğimde ise tamam abi gidince ayarlıcam dedi. Yaptığı işlemi sorduğumda ise bu araçlarda rot ayarı yapılsa da çekme kaybolmaz, çekme ayarı sabittir ben ise alt taraftan traversten 3 milimetrelik bir ayar yaptım sağa çektim kafan rahat olsun dedi. Şuan direksiyon düz çekme sorunu yok fakat kafama takıldı yapılan işlem doğru mu yanlış mı yardımcı olursanız sevinirim..
Saygılar.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende iki ayri rotcuda rot ayari yaptirdim ancak benim de sag cekme sorunum cozulmedi. Az da olsa kaldi ok gibi olmadi bir turlu.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas Almanyada böyle ustalar yok ya. Birtane arabayla adam gibi ilgilenicek adam bulamiyoruz. Bence ustan yapmis sorun olacagini sanmiyorum

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar tekrardan,
Farklı bir rot balans servisine gittim orda da ayarlandı şimdilik sorun yok. Bilgisayar ekranından bana değerleri gösterip anlattı, neyin ne olduğunu açıkladı. Yani sonuç olarak doğru servisi ve ustayı bulmak en önemli nokta. Sizin sorunu kullanıcı olarak gözlemleyip doğru bir şekilde tanımlamanız ve ustaya da bunu doğru bir şekilde anlatmanız da en önemli şeylerden birisi. Bu konuda sorunu olan varsa yardımcı olmaktan sevinirim.
Saygılar.

ilker1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksyonun hafif sola bakması

direksiyonun hafif sola doğru yatık hali bendede sorun olmuş durumda. rot ayarıyla bu sıkıntı çözülür mü acaba ?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonun hafif sola doğru yatık hali bendede sorun olmuş durumda. rot ayarıyla bu sıkıntı çözülür mü acaba ?

Çözülür. Sansiniza guveniyorsaniz iyi bi rot ustasına denk gelirsiniz. Bana sorarsanız serviste 50 tl yapıyorlar maceraya gerek yok rot cihazında aracın güncel bilgileri olmasi ustası önemlidir. Yetkili serviste yapılan her işçilik 2 yil garantilidir

cuneytfk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kendim rotbalanscıyım evet doğru bu araçlarda sağa veya sola çekme problemini giderecek ayar bulunmuyor sabit tabla ve şase sismetimi var aracınızın çekme problemini ortadan kaldırmak için rot ayarından sonra hala çekme devam ediyorsa ilk yapılacak iş ön lastiklerin yerini değiştirmektir lastikler yer değişince çekme de diğer tarafa geçiyorsa eğer lastiklerde sorun var demektir yok yine aynı yöne çekme devam ediyorsa ozaman şaselere müdahale edilmesi gerekir bu işlemi yaptırmadan kesinlikle şasenizle oynatmayın derim direksiyon simidindeki eğiklik basit bi işlemle giderilebilir

tunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar tekrardan,
Farklı bir rot balans servisine gittim orda da ayarlandı şimdilik sorun yok. Bilgisayar ekranından bana değerleri gösterip anlattı, neyin ne olduğunu açıkladı. Yani sonuç olarak doğru servisi ve ustayı bulmak en önemli nokta. Sizin sorunu kullanıcı olarak gözlemleyip doğru bir şekilde tanımlamanız ve ustaya da bunu doğru bir şekilde anlatmanız da en önemli şeylerden birisi. Bu konuda sorunu olan varsa yardımcı olmaktan sevinirim.
Saygılar.
İl hangisi ve hangi servise gittin benim opel astra sedan 1.3 cdti aracımda da hafiten sağa meğilleniyor uzun yolda.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İl hangisi ve hangi servise gittin benim opel astra sedan 1.3 cdti aracımda da hafiten sağa meğilleniyor uzun yolda.
Düzlükte mi yapıyor yoksa yol hafif meyillimi sağa yada sola doğru

• Beğen
Tepkiler: omeroz