astra h cdti yakıt materyali selenoid valfi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dün aracımda gaz ve frene aynı anda basıp kontağı iki kademe çevirip ışıkların yandığı konuma getirdi. ecn ile başlayan 2 tane kod numarası kaydetmiş

ecn 119103
ecn 161450

listeden baktığımda ecn 1191 olan astra yakıt materyali selenoid valf devresi çalışma aralığı arızası ve rail düşük basınç performansı olarak hata yazmış

ecn 1614 ise immobilizer yanlış sinyal aldı şeklinde arıza yazmış.

araçta bana tuhaf gelen şey ilk önce dolu dolu gitmiyor da sanki daha yavan hantal kalıyor gaza basınca sonradan açılıyor gibi. daha önce düz vites astra kullandım aynısında 1.3 cdti. o daha bir ivmeli gidiyordu.

bu valf değilşirse durum ne olur. egr temizlense, maf sensörüne bakılsa, dizel partikül filtresi, hava akışmetresi gibi parçalar bu duruma sebep olur mu. turbo da bir sıkıntı göremedim. zira gaza basınca fırlıyor gidiyor. araba 56000 km de.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
cevap verebilecek arkadaşlar yok mu. 2010 ekim çıkışlı 2011 model aracımda dizel partikül filtresi var mı. yok diye söyleyenler oluyor. j kasa 95 hp olan 1.3 cdti lerde varmış. sanırım.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap verebilecek arkadaşlar yok mu. 2010 ekim çıkışlı 2011 model aracımda dizel partikül filtresi var mı. yok diye söyleyenler oluyor. j kasa 95 hp olan 1.3 cdti lerde varmış. sanırım.

Astra H larda DPF yok.
Selenoid valfi sorununa gelince; 1.3 CDTI Astra H larda kronik sorun geçen sene ben de değiştirdim. Sanırım astrası olan herkes mutlaka 1 kez değiştirmiştir :D Çok az bi performans yükselişi oldu. Benim değiştirmemin asıl sebebi motoru stop edince ses yapmasıydı.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
evet dpf yokmuş.
selenoid valfi arızası tech 2 ile silindi. usta bir tur attı. sorun yok değiştirmeyelim dedi. öylece çıktım servisten.